Ed Sheeran zrobił niespodziankę uczestnikowi "Mam Talent". Nie tylko zaśpiewał z nim w metrze

Ed Sheeran wciąż ma w pamięci swoje początki, gdy śpiewał w chórze kościelnym, grywał w teatrze i przeprowadził się do Londynu, by zwiększyć szanse na rozwój kariery. Chętnie wspomaga więc artystów, którzy są w trakcie drogi na szczyt. Niedawno zaskoczył byłego uczestnika amerykańskiej edycji "Mam Talent" i wykonał z nim jeden z utworów ze swojego repertuaru w nowojorskim metrze.

Mike Yung w krótkim czasie stał się gwiazdą internetu - jego wykonanie "Unchained Melody" zespołu Righteous Brothers obejrzały miliony internautów, a później pojawił się na scenie popularnego talent show - "America's Got Talent". Mieszkańcom Nowego Jorku był jednak znany zanim zaczął pojawiać się w mediach - od lat zarabia na życie śpiewając na stacji metra. To tam zaśpiewał ostatnio z Edem Sheeranem. Niewielu jednak wie, że jeszcze zanim zaczął występować na ulicy, wróżono mu wielką karierę.

Zobacz wideo Zabawne nagranie księcia Harrego i Eda Sheerana

Miał być gwiazdą, a skończył na ulicy

Yung podpisał pierwszy kontrakt płytowy jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności. Zaproponował mu go producent i scenarzysta, znany m.in. z "Santa Claus Is a Black Man", Teddy Vann.

Poznałem go w Harlequin Studios w 1975 roku, kiedy miałem 15 lat, a on załatwił mi kontrakt z RCA Records z facetem o imieniu Ron Moseley. Potem poszedłem do CBS w wieku 18 lat, a później dostałem kolejny kontrakt od Jima Tyrella, który założył firmę o nazwie T-Electric. Podpisał kontrakt między innymi z Ettą James.

- wspomina mężczyzna. Nazwisko bluesowej diwy zostało wspomniane nie bez przyczyny. W 1980 roku T-Electric wydało jej płytę "Changes", a następny w kolejce miał być właśnie album Yunga. Moment kulminacyjny nigdy jednak nie nadszedł. Wytwórnia zbankrutowała.

Coś poszło nie tak i Tyrell nie zdążył nagrać mojego albumu, zanim zbankrutował. Vann nie był w stanie pomóc mi zdobyć kolejną umowę. Nic z tego nie wyszło. Ale nadal robię, co mogę, by opłacić rachunki i nie doprowadzić do chwili, w której oszaleję.

- opowiadał. Nie zrezygnował z marzeń - wrócił na ulicę i zaczął zarabiać na życie śpiewając na stacji metra przez pięć godzin dziennie. Gdy jego wykonania znanych utworów trafiły do internetu, zdobył rozpoznawalność, której nie zagwarantowałby mu nawet kontrakt. Doprowadziło to też do decyzji o wzięciu udziału w 12. sezonie "America's Got Talent". Dotarł do półfinału.

Nie tylko wspólny występ

Choć od chwili udziału Yunga w amerykańskim "Mam Talent" minęło już kilka lat, fani o nim nie zapominają. Muzyk prowadzi konto na Instagramie, które obserwuje prawie 300 tys. użytkowników. Niedawno opublikował zdjęcie, na którym pozuje z Edem Sheeranem.

 

Artysta, którego przebój "Thinking Out Loud" Yung wykonywał w talent show, postanowił zrobić mu niespodziankę. Zaskoczył go na stacji metra Church Avenue w Brooklynie i wykonał z nim w dwugłosie jeden ze swoich utworów - "Eyes Closed". Nagranie ze zdarzenia opublikował też profil Subway Creatures, gdzie obejrzały je miliony użytkowników. Wspólne wykonanie nie było jednak jedynym benefitem - Sheeran wręczył Yungowi dwa bilety na jego nadchodzący, wyprzedany występ w Kings Theatre.

Dzięki za bilety, bracie! Koncert był wspaniały.

- napisał uliczny muzyk na Instagramie. Nagranie można obejrzeć poniżej.

Więcej o: