Zamiast wyrzucać, wykorzystaj jako nawóz do borówek. Owoce będą duże i soczyste

Coś, co zdecydowanie kojarzy nam się z latem to borówka amerykańska. Uprawa tych owoców nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać, a można wykorzystać je do wielu dań i deserów. Jeśli chcesz, by rosły dorodne oraz obfite, przygotuj domowy nawóz do borówek.

Ceny nawozów w przypadku borówki amerykańskiej wahają się od dwudziestu do nawet stu złotych. Nie musisz jednak od razu sięgać po specjalistyczne produkty ze sklepu ogrodniczego, ponieważ pod ręką masz sprawdzone i naturalne rozwiązania. Nie tylko sprawiają, że krzewy obficie obrodzą, lecz także zebrane plony będą bardzo dorodne. Wystarczy, że wykorzystasz zasoby, którymi już dysponujesz.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co lubi borówka amerykańska? Uprawa owoców będzie łatwa i przyjemna, gdy podlejesz je tą mieszanką

Borówka amerykańska nie jest zbyt wymagająca w uprawie, jeśli zapewnimy jej odpowiednie warunki do rozwoju. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że krzewy te najlepiej rozwijają się w kwaśnej ziemi, dlatego warto podlewać je odpowiednią mieszanką produktów, by mogła czerpać z niej wszystko, czego potrzebuje. Wystarczy już odrobina produktu, który prawdopodobnie masz już w kuchni, by zakwasić wodę do podlewania borówki.

Borówkę amerykańską warto podlewać deszczówką, która ma niższe pH niż woda pobierana bezpośrednio z kranu. Mimo wszystko i tak należy dodatkowo ją zakwasić przed podlaniem krzewów, ponieważ rośliny te najlepiej czują się, gdy są podlewane roztworem o pH oscylującym w okolicy 5,5. Właśnie dlatego do zebranej deszczówki dodaj odrobinę kwasku cytrynowego, który masz w kuchni. Przy pomocy testera sprawdź pH i w razie potrzeby dodaj kolejną porcję. Gotową mieszanką podlewaj krzewy borówki, lecz uważaj, by nie nanieść jej na owoce czy liście.

Zamiast wyrzucać, wykorzystaj jako naturalny nawóz do borówki. Będą obficie i zdrowo rosły

Jako że borówka amerykańska najlepiej czuje się w zakwaszonej ziemi, warto dostarczyć jej nawozu, który również spełni te warunki. W tym celu wcale nie musisz sięgać po gotowe preparaty ze sklepu ogrodniczego. Doskonale sprawdzi się za to coś, co zwykle ląduje w koszu czy na kompoście, gdy bierzemy się za ogrodowe porządki. Tym sprytnym sposobem podzielił się użytkownik TikToka z profilu @stalewiak, pokazując na krótkim nagraniu swój niezawodny trik.

Gdy skosisz trawę na działce, nie wyrzucaj jej, lecz zachowaj. Doskonale sprawdzi się jako darmowy nawóz do borówek. Wystarczy ułożyć jej obfitą warstwę pod krzewami, a odwdzięczą się obfitymi i dorodnymi plonami. Przed tym jednak na początku wiosny dobrze jest wybrać wokół borówek kilka centymetrów ziemi, by dosypać kwaśnej gleby, a następnie ułożyć na niej warstwę skoszonej trawy. Z czasem zamienia się w naturalny nawóz.

Więcej o: