Jak naprawić zepsuty suwak? Zrobisz to w mniej niż 2 minuty. Wystarczy przykleić jedną rzecz

Co zrobić, gdy zepsuje się zamek w twojej ulubionej bluzie? Nie musisz wcale wyrzucać ubrania. Zamiast tego sięgnij po sprawdzone domowe sposoby. Wystarczy, że przykleisz jeden przedmiot do suwaka, a rozwiążesz irytujący problem w kilka sekund.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak naprawić zepsuty zamek? Są na to sprawdzone sposoby. Dowiedz się jak zreperować suwak dzięki kilku banalnym trikom. Oto dwie rady, dzięki którym naprawisz każdy suwak.

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

Co zrobić, gdy zamek odpadł? Przyklej ten przedmiot i zapomnij o problemie

Czasami zdarza się, że zamek zsuwa się z ząbków przyszytych do bluzy. Co zrobić w tej sytuacji? Nie zastanawiaj się nad wyrzuceniem ubrania. Zamiast tego znajdź plastikową rurkę i nożyczki. Odetnij mały kawałek słomki. Ma mierzyć około 2 centymetrów. Następnie przetnij fragment wzdłuż. Zegnij kawałek plastiku w połowie długości i mocno dociśnij. Na sam koniec przyklej słomkę do końca zamka i nałóż suwak. W ten sposób zabezpieczysz go przed ponownym odpadnięciem. Jeśli nie chcesz, aby plastik był widoczny, użyj słomki o podobnym kolorze do materiału.

Zamek przesuwa się i nie zapina? Do naprawy potrzebujesz kombinerek

Przesuwasz zamek, jednak ubranie i tak nie jest zapięte? Jest na to proste rozwiązanie. Wystarczy, że użyjesz kombinerek lub obcęgów. Zjedź suwakiem na sam dół bluzy lub kurtki. Za pomocą narzędzia ściśnij go na samym dole. Nie używaj zbyt dużo siły. Wystarczy, że delikatnie dogniesz metal, a ząbki znajdą się z powrotem w idealnej pozycji. Dzięki temu przesuwając zamek do góry, zapniesz bluzę lub kurtkę bez większych problemów. 

Jeśli ściśniesz suwak za mocno, nie musisz wcale go wymieniać. Po prostu delikatnie chwyć jedną ze stron zamka kombinerkami, po czym pociągnij w kierunku przeciwnym do bluzy. Metal nie będzie już blokował jego ruchu. Zamiast przepłacać za usługi krawca, skorzystaj z tego kompletnie darmowego triku.

Więcej o: