Czym czyścić białe buty? Pasta z dwóch produktów w mig rozwiąże problem. "Dobrze wiedzieć"

Czym czyścić białe buty? Choć kolor cieszy się ogromną popularnością ze względu na możliwość dopasowania go do wielu stylizacji, biel szybko ulega zabrudzeniu, a mało kto wie, jak sobie z tym poradzić. Na szczęście domowe triki w mig rozwiążą problem.

Praktycznie każdy zdaje sobie sprawę, że białe buty należy czyścić systematycznie, ponieważ osiadający brud z czasem może być coraz trudniejszy do usunięcia. Na szczęście istnieją domowe triki, które szybko poradzą sobie z odzyskaniem nieskazitelnej bieli. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nietypowe zastosowania skórki od banana. Wyczyścisz nią między innymi... skórzane buty!

Jak wyczyścić białe buty? Wykorzystaj sok z cytryny i ocet

Okazuje się, że białe buty można szybko i skutecznie wyczyścić dzięki zastosowaniu soku z cytryny. Produkt oprócz pozbycia się zabrudzeń nada materiałowi przyjemnego zapachu. Jedyne co należy zrobić, to rozcieńczyć kilka łyżek soku z niewielką ilością wody, namoczyć w roztworze ściereczkę i pocierać zabrudzone buty.

Inną metodą jest wykorzystanie octu z kuchennej szafki, który sprawdzi się w przypadku zabrudzonego obuwia ze skóry i zamszu. Wystarczy zwilżyć szmatkę jedną łyżką produktu, przetrzeć dokładnie buty i opłukać je w zimnej wodzie.

Czym czyścić białe buty? Metodą z TikToka szybko pozbędziesz się nieestetycznych zacieków

Tiktokerka publikująca nagrania pod nazwą @krainawzorow jakiś czas temu opublikowała poradę, jak wyczyścić białe, materiałowe buty z nieestetycznych zacieków domowym sposobem. Okazuje się, że nie trzeba wykorzystywać specjalistycznych środków ze sklepu, bo to, co potrzebne, większość z nas ma już w domu.

  1. Połącz sodę oczyszczoną i wodę utlenioną, by utworzyć nieco płynną pastę.
  2. Nałóż produkt na starą szczoteczkę do zębów i delikatnie wyszoruj zacieki na butach. Poczekaj 30 minut. Nie wystawiaj butów na słońce, by nie doszło do odbarwień.
  3. Spłucz mieszankę z butów i pozostaw je do wyschnięcia.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy pochwalili metodę tiktokerki, podczas gdy inni podzielili się własnymi poradami na czyszczenie białych butów.

Kocham białe buty i najlepsze jest pranie ich z dodatkiem kostki od zmywarki. Druga zasada nigdy nie suszymy na słońcu.
Ooo, dobrze wiedzieć.
Dziękuję, przyda się.
Może będzie to ostatnia deska ratunku dla moich conversów.
Wystarczy trampki po wyciągnięciu z pralki obłożyć papierem toaletowym i zostawić do wyschnięcia w ciemnym miejscu, nie ma zacieków.
Więcej o: