Klaudia Halejcio "doznała szoku", gdy ZUS wyliczył jej przyszłą emeryturę. "Może być ciężko"

Klaudia Halejcio, mimo że ma 32 lata to już interesuje się swoją przyszłością. Aktorka podzieliła się ostatnio, że sprawdziła, na jaką kwotę została oszacowana jej emerytura. W rozmowie z jednym z portali wyznała, że był to dla niej niemały szok.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Klaudia Halejcio to 32-letnia polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Od najmłodszych lat związana jest z aktorstwem. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Andżeliki w serialu "Złotopolscy", a także poprzez udział w serialu "Przepis na życie", gdzie wcieliła się w postać "Ślicznej". Halejcio uczestniczyła również w telewizyjnych programach rozrywkowych: Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami czy Dance Dance Dance. Aktorka 28 maja 2021 r. wraz z parterem, Oskarem Wojciechowskich powitali na świecie córkę Nel.

Zobacz wideo Klaudia Halejcio zarabia na Instagramie dzięki córce?

32-letnia Klaudia Halejcio doznała szoku, gdy zobaczyła, ile odłożyła na świadczenie emerytalne

Klaudia Halejcio słynie ze swojego oryginalnego poczucia humoru, a także niezwykłego dystansu do własnej osoby. Gwiazda obecnie skupia się na macierzyństwie, a także działa w mediach społecznościowych. Jakiś czas temu aktorka postanowiła zapoznać się z wyliczeniami ZUS-u, co do jej emerytury. Świadczenie to wywołuje wiele emocji wśród artystów, a szczególnie jego wysokość. Halejcio w rozmowie z portalem Pomponik wyznała, że kwota jej sumy składek przeraziła ją. Zaznaczyła również, że pragnie ułożyć swoje życie w taki sposób, by za kilkadziesiąt lat nie być zależną od ZUS-u.

Myślę, że to może być trudna sprawa. Jeszcze to nie jest etap w moim życiu, żeby planować. Natomiast wszystko zmierza do tego, że może być ciężko i trzeba wymyślić swój sposób. [...] Patrząc na to, jaką w tym momencie mam odłożoną składkę, po latach pracy [...] to mam parę stówek.

Aktorka skonsultowała sprawę z narzeczonym. Ten nie miał dla niej dobrych wieści

Gdy Klaudia Halejcio zaznajomiła się z wyliczeniami, co do swojego świadczenia emerytalnego postanowiła porozmawiać ze swoim narzeczonym, Oskarem Wojciechowskim. Aktorka nie zdawała sobie do końca sprawy, że uzbierana przez nią kwota odnosi się nie kwoty, którą może otrzymywać co miesiąc, a do całego jej życia zawodowego. Gwiazda cytowana przez portal Pomponik wyznała:

Zapytałam: Oskar, to jest tak parę stówek miesięcznie? Odpowiedział: nie, to jest po prostu odłożone parę stówek w skali Twojego życia... Doznałam szoku.

Przy okazji, gdy emerytura Klaudii Halejcio została oszacowana na niespełna 600 złotych, jak podaje wcześniej wspomniany portal, gwiazda zwróciła również uwagę na budzącą emocje kwestię świadczeń emerytalnych w środowisku artystów. Aktorka wyznała, że sytuacja budzi w niej smutek i przerażenie i wie, że sama musi zadbać o swoją przyszłość.

Więcej o: