Zapomnij o łusce z karpia. Włóż do portfela gałązkę tej rośliny, a przyciągniesz pieniądze

Niewiele osób wie, że według starodawnych wierzeń włożenie do portfela gałązki z pewnej ozdoby, którą umieszczamy na wielkanocnym stole, może przynieść nam pieniądze i powodzenie finansowe.

Rytuał ten praktykowany jest głównie na wschodzie Polski w okolicach Lubelszczyzny. Umieszczenie w portfelu gałązki ma mieć podobny skutek jak zachowanie łuski karpia po Bożym Narodzeniu. Gałązka ma przyciągać pieniądze i zapewnić nam powodzenie. Oczywiście poniższy opis należy traktować z przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Kobiecie z wózkiem wypadł portfel. Przechodzący mężczyzna długo się zastanawiał, ale w końcu go "przygarnął"

Jak przyciągnąć pieniądze? Włóż do portfela gałązkę z wielkanocnej bazi

Według starodawnych wierzeń umieszczenie w portfelu gałązki ze świątecznej bazi, czyli kwiatów wierzby, może przynieść nam powodzenie finansowe i pieniądze. Wystarczy fragment poświęconej bazi wsunąć do portfela i nosić go cały rok, a problemy finansowe nie będą nam straszne. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Inne portfelowe zwyczaje. Poznaj sposoby, jak uniknąć pecha

  • Obdarowanie kogoś pustym portfelem może być zwiastunem kłopotów finansowych. Pamiętaj, jeśli kupujesz komuś portfel, włóż do niego chociaż grosika.
  • Liście w portfelu. Wiele osób wierzy, że umieszczenie w portfelu listka laurowego, listka bazylii lub pestki słonecznika przyniesie im powodzenie finansowe.
  • Portfela nie powinnyśmy kupować sobie same. Większą szansę na przyciągnięcie gotówki ma portfel, który został nam podarowany. 
  • Stawianie na ziemi torby z portfelem może ściągnąć na nas pecha.
  • Czterolistna koniczyna ma przynieść szczęście i dobrobyt. Niestety znalezienie jej wcale nie jest takie proste, ale jeśli nam się uda, warto umieścić ją w portfelu.
  • Jeśli portfel, to tylko czerwony. Ten kolor oznacza władzę i bogactwo. 
Więcej o: