Dodaj 3 łyżki płatków owsianych do wody i podlej kwiaty. Rośliny szybko ci się odwdzięczą

Płatki owsiane to zdrowa i pożywna przekąska, którą często przygotowujemy na śniadanie. Okazuje się, że z jej dobroczynnych właściwości mogą skorzystać także rośliny. W jaki sposób przygotować skuteczny nawóz na ich bazie?

Domowe, ekologiczne metody cieszą się coraz większą popularnością. Są nie tylko niezwykle skuteczne, ale przy okazji niedrogie i bezpieczne. Okazuje się, że wiele z nich sprawdzi się także w przypadku pielęgnacji roślin. Jak zrobić odżywczy nawóz za mniej niż 1 zł?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Jak zadbać o rośliny w domu i w ogrodzie? Postaw na naturalny nawóz

Po płatki owsiane najczęściej sięgamy rano, kiedy mamy ochotę na pyszne i odżywcze śniadanie w postaci owsianki. Okazuje się, że są zdrowe nie tylko dla nas, ale także roślin. Wszystko dzięki bogatej zawartości żelaza, cynku, miedzi, azotu, magnezu i fosforu, która dobroczynnie na nie wpłynie. Co więcej, odżywią również glebę, przywracając w niej zdrowe bakterie. Jak je wykorzystać?

Niezawodny sposób na zdrowe i bujne rośliny w ogrodzie. Posyp glebę płatkami owsianymi

Płatków owsianych w pielęgnacji roślin możesz używać na dwa sposoby. Pierwszy z nich idealnie sprawdza się w przypadku tych ogrodowych. Wystarczy, że dookoła nich rozsypiesz surowe płatki (w całości lub mielone) i zostawisz, a drogocenne składniki będą się powoli uwalniać do gleby. To niezwykle prosty i skuteczny trik na zdrowe i bujne rośliny.

Domowy nawóz do roślin doniczkowych. Zmiel i wsyp do wody

Drugi sposób polega na wykonaniu gotowego nawozu, który doskonale zadziała na rośliny doniczkowe. Choć w przeciwieństwie do pierwszego wymaga od nas minimum wysiłku, wciąż jest banalnie prosty. 3 łyżki płatków owsianych zmiel na proszek, następnie zalej litrem wody i odstaw na kilka godzin. Pamiętaj jedynie, by mieszać je co jakiś czas. Później odcedź płatki, a gotową mieszanką podlej rośliny. Ważne, aby zrobić to od razu, gdyż nawóz z płatków owsianych nie nadaje się do przechowywania. 

Więcej o: