Zmieszaj 4 składniki i przetrzyj meble. Zapomnisz o kurzu na wiele dni. "Działa niesamowicie"

Kurz pojawiający się na meblach i dekoracjach może denerwować. Szczególnie jeśli dopiero co zdążyliśmy się go już pozbyć, a on znów się pojawia. Istnieje jednak sprytny sposób, który sprawi, że wyeliminujesz go na dłużej.

Instagram może być źródłem ciekawych inspiracji. Szczególnie jeśli chodzi na nietypowe sposoby, które  mają ułatwiać sprzątanie czy organizację przestrzeni. Tym razem swoim trikiem podzieliła się Carolina McCauley, który zaprezentowała w krótkim wideo. Zdradziła, jak przygotować mieszankę, która świetnie i na długo usunie kurz z mebli oraz dodatków.

Zobacz wideo Dwa proste przepisy na ekologiczny płyn do kurzu. Wszystkie potrzebne składniki znajdziesz w kuchni

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Połącz cztery składniki i dobrze wymieszaj. Domowy płyn na dłużej usunie kurz z mebli

Carolina McCauley nagrała krótki filmik, który przedstawia przepis na płyn czyszczący do mebli i dodatków do wnętrz. Dzięki niemu kurz usuwa się lepiej, szybciej, a do tego na dłużej niż przy użyciu innych środków. Jeśli przetrzesz nim meble, zauważysz, że zabrudzenia nie będą tak łatwo na nich osiadać. Wystarczy połączyć ze sobą jedynie cztery składniki, które prawdopodobnie masz już w domu. Autorka zaleca, by korzystać z płynu raz w tygodniu podczas rutynowego sprzątania.

Carolina podaje, by wymieszać ze sobą cztery składniki. Dzięki nim możesz przygotować doskonałą mieszankę do usuwania kurzu. Co będzie ci potrzebne?

  • Łyżeczka oliwy z oliwek;
  • Łyżka octu spirytusowego;
  • 2 krople płynu do mycia naczyń;
  • 1/2 szklanki wody;
  • Opcjonalnie: 10 kropli cytrynowego olejku eterycznego.

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i przelej do butelki z atomizerem. Wystarczy teraz spryskać czyszczone powierzchnie, a następnie usunąć kurz miękką ściereczką. W kilka chwil pozbędziesz się zabrudzeń, które nie osiądą na meblach tak szybko, jakbyś nie wykorzystała płynu czyszczącego.

 

Spryskaj i wytrzyj kurz. Świetnie doczyścisz meble domowym płynem

Sposób na kurz, którym podzieliła się Carolina McCauley wzbudził na Instagramie duże zainteresowanie. W sekcji komentarzy pojawiło się sporo słów wątpliwości, czy trik ten na pewno dobrze usuwa kurz. Okazuje się jednak, że niektórzy zdecydowali się go wypróbować, a uzyskane efekty przyniosły oczekiwany rezultat.

Świetny sposób!
Wypróbowałam - działa ŚWIETNIE… Nawet na dłużej niż zwykłe odpycha sierść psa i nie muszę tak często przecierać mebli.
U mnie bardzo się kurzy, a ta mieszanka świetnie usuwa zabrudzenia.
Zrobiłem taki płyn. Działa niesamowicie dobrze!
Więcej o: