Idealny kształt paznokci? Nic prostszego. Jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć

Szpic, popularny migdałek czy może kwadrat? Czasami ciężko się zdecydować, który kształt paznokci najbardziej nam odpowiada. Podpowiedź: najważniejszą wskazówką powinny być nasze własne upodobania! Ale jest też pewna porada od stylistów.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Małgorzata Rozenek odwiedziła salon kosmetyczny. Zrobiła sobie paznokcie i laminację rzęs

Na Instagramie nie brakuje szerokiej gamy porad od stylistek i stylistów paznokci. Ponieważ co sezon właściwie modne są inne wzory, kolory oraz kształty, niektórzy z nich podpowiadają, jak dobrać najlepszą dla siebie stylizację. Chodzi głównie o kształt - według stylistek paznokci najlepiej byłoby, aby optycznie wyszczuplał dłoń. Oczywiście najważniejszy jest jednak komfort podczas codziennych czynności - na to należałoby zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Porady poradami, ale tak naprawdę kluczową rolę odgrywają po prostu nasze własne preferencje. Jeśli podoba nam się dany kształt - nośmy go z dumą! Wśród dostępnych w salonach kosmetycznych kształtów dominują tzw. migdał, kwadrat, owal, balerinki i szpic. 

 

Zacznijmy może od jednego z najpopularniejszych, czyli migdałka. Kształt przypomina swoim wyglądem owal, ale jest bardziej opiłowany po bokach - więc paznokieć staje się optycznie węższy. Taki model pasuje niemalże do każdych dłoni.

 

Z mody nie wychodzi też odważny szpic, który często widujemy na zdjęciach wszelkiej maści instagramerek. Aby osiągnąć taki efekt, paznokcie muszą być odpowiednio przedłużone lub naturalnie długie. Boki paznokcie są piłowana tak wąsko, by końcówka przyjęła charakterystyczną, spiczastą formę. To także dobry sposób na optyczne wyszczuplenie rąk.

 

Paznokcie w kształcie kwadratu są jedną z najczęściej wybieranych opcji w salonach kosmetycznych - m.in. dlatego, że są bardzo wygodne i nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności. Zdaniem stylistów jednak mogą optycznie pogrubiać dłoń. Niemniej jednak jak wspomnieliśmy wyżej, warto wybierać wzory, które się nam po prostu podobają!

 

Owalny kształt najlepiej sprawdza się m.in. przy krótkich paznokciach. Według stylistek powinny go raczej unikać osoby o szerszych palcach, dla reszty zaś będzie w sam raz. Ale, w przypadku wyjątkowo krótkiego paznokcia można spiłować go do postaci owalnego kwadratu ( tzw. sqoval) - tutaj boki są dłuższe, a krawędzie płytki zaokrąglone. Odniesieniem dla kształtu owalnego jest krawędź opuszków palców.

 

Baleriny - nie, nie chodzi o buty, ale o również popularny kształt paznokcia. Kształtem przypomina kwadrat, ale charakteryzuje się mocnym spiłowaniem po bokach. Tego rodzaju stylizacja także optycznie wysmukla dłonie. Styliści nazywają ją także "trumienką".

Źródło: Instagram/neonail.pl/nox-nails.pl/horex.pl

Więcej o: