Nie goli się od 4 lat. Internauci komentują wyłącznie owłosioną nogę. "Ale to twoja trauma"

Ludzie zawsze znajdą powód, by skrytykować lub ośmieszyć drugą osobę. Zwłaszcza wtedy, gdy jego wygląd lub zachowanie odbiega od społecznie ustalonej normy. Bekah swoją decyzją "naraziła" się wielu osobom, nie zamierza jednak ulegać. Chce normalizować naturalny kobiecy wygląd.

Kobiety od wczesnych lat ciągle słyszą jakie powinny być, jak powinny się zachowywać i jak powinny wyglądać. Nakazuje im się bycie grzecznymi, kulturalnymi i miłymi. Muszą pokazywać, że są dobrze wychowane i nie mają żadnych "odchyleń" od stereotypowo przyjętej przez społeczeństwo normy. I niestety wiele kobiet, zwłaszcza wychowanych w takiej bańce, dorastając boi się wyjść poza schemat. Zamiast robić coś, co będzie dawało im radość i poczucie spełnienia, skupiają się na tym, by zadowolić wszystkich wokół siebie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jako mała dziewczynka była wyśmiewana przez rówieśników z powodu owłosienia

Bekah Martinez, mieszka w USA i zdecydowanie do takich kobiet nie należy. W swoim życiu i codzienności kieruje się tym, by żyć w zgodzie ze sobą, w swoim naturalnym ciele, nie ingerując w to, co nie istotne. Uważa, że nie ma powodu, by wstydzić się swojego ciała, za to jakie jest. Wszystko zaczęło się jeszcze w czasach, gdy ona sama była małą dziewczynką. Z powodu nadmiernego owłosienia była wyśmiewana w szkole przez rówieśników. Czasami uczucia wstydu i obrzydzenia wciąż do niej wracają, jednak stara się walczyć z nimi. Od czterech lat nie sięgnęła po maszynkę do golenia, dała swojemu ciału całkowitą wolność. I tego chce uczyć także swoje dzieci. 

Wszystkie ciała są piękne, nie ważne jak wyglądają, ważne że są naturalne i prawdziwe

Kobieta aktywnie działa aktywnie w mediach społecznościowych, prowadzi konto na TikToku. Publikując filmiki na swoim koncie, zachowuje się naturalnie, jednak dla niektórych obserwujących, to co widzą, naturalne nie jest. Po opublikowaniu jednego z nagrań pojawiło się wiele komentarzy, ale to jeden z nich zdobył najwięcej polubień i tym samym najbardziej kobietę poruszył. Chodziło o słowa: jedyną rzeczą, którą zauważyłem, była noga. To właśnie jeszcze bardziej uświadomiło kobiecie, w jak bardzo wyidealizowanych czasach żyjemy. Postanowiła, że żadna krytyka nie spowoduje, że ulegnie wpływowi obcych osób. Jeszcze bardziej chce uświadamiać innych i pokazywać własnym córkom, że naturalne ciała są piękne, nie ważne jak wyglądają.

Zobacz wideo Nagrała piosenkę z hejtujących komentarzy. "To mnie dotyka cały czas"
Kochana, przez ciebie przestałam się golić!
Jesteś jedną z osób, które zainspirowały mnie do zrobienia fryzury pixie! To było straszne, bo mam trądzik hormonalny na szyi. To pomogło mi zbudować pewność siebie.
Szczerze mówiąc, robienie tego o czym mówisz w ciągu ostatnich kilku lat zmieniło moje nastawienie do włosów na ciele! Ja też dorastałam owłosiona, a ty pomogłaś mi się tego nie wstydzić.
Zmobilizowałaś mnie! Jesteś cudowna, masz wspaniałego mężczyznę i nie golisz się! Chcę być dumna i odmawiam golenia dla mężczyzny lub kogokolwiek innego!
Ja też jestem dziewczyną z owłosionymi rękami i ŻYCZĘ sobie więcej przykładów, które sprawią, że poczuję się bardziej komfortowo w swoim ciele.
Owłosienie na ciele to nie powód do wstydu, myślę, że to co robisz jest niesamowite.
Więcej o: