Olejowanie to przeżytek. Wypróbuj banalny trik za 2 zł. Odżywisz i wzmocnisz włosy

Jak zadbać o regenerację kosmyków, bez wydawania kroci na kosmetyki? Wystarczy skorzystać z domowym trików na pielęgnacje. Poznaj sposób na zdrowe, mocne i błyszczące włosy, który będzie cię kosztować zaledwie 2 złote. Na czym polega ta sztuczka?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zadbać o włosy za 2 złote? Jest na to sposób. Potrzebujesz tylko jednego, nietypowego produktu. Po skorzystaniu z tego triku od razu zauważysz, że twoja fryzura stanie się bardziej błyszcząca i odporniejsza na uszkodzenia. 

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Domowa maska do włosów. Przygotujesz ją z produktów spożywczych

Nie wiesz. co zrobić z jajkami i majonezem, który stoi w lodówce od Wielkanocy? Jest na to kilka rozwiązań. Jedno z nich to przygotowanie domowej maseczki na włosy. Na początku oddziel żółtko od białka, a następnie dobrze je rozmieszaj. Dodaj do niego sok z jednej cytryny, cały czas mieszając. Do mikstury włącz 3 łyżki majonezu. Staraj się połączyć składniki w taki sposób, aby na powierzchni specyfiku nie powstawały grudki.

Jak stosować tę domową maskę? Nakłada się ją na suche włosy, dokładnie wcierając ja w każdy kosmyk. Następnie należy zawinąć je w ręcznik i odczekać co najmniej 20 minut. Pamiętaj jednak, aby nie pozostawiać mieszaniny zbyt długo na głowie. Po upływie wyznaczonego czasu dokładnie opłucz włosy i pozbądź się resztek specyfiku. Ten sposób jest szczególnie użyteczny w przypadku suchych i słabych pasemek.

Zapomnij o olejowaniu. Zamiast tego chwyć jeden produkt z kuchennej szafki

Olejowanie włosów nie dość, że potrafi zająć nam sporo czasu, to również nie należy do najtańszych zabiegów. Jak się okazuje, w prosty sposób możesz osiągnąć podobne efekty regeneracyjne, za zaledwie 2 złote. Potrzebujesz do tego wyłącznie jednego produltu - żelatyny. Wsyp jedną łyżkę proszku do szklanki, po czym zalej ją 40 mililitrami wody. Całość dokładnie wymieszaj.

Powstałą substancję połącz z ulubioną maską do włosów. Około 2-3 łyżki maski oraz żelatynę z wodą przełóż do oddzielnej miski i wymieszaj. Następnie nalej 0,5 litra wody do dużego garnka i rozpuść składniki znajdujące się w pojemniku, za pomocą "kąpieli wodnej". Pamiętaj, aby przed użyciem środka, wymyć głowę używając szamponu. Rozczesz włosy, po czym zacznij stopniowo nakładać środek, zaczynając od końca kosmyków. Po 30 minutach zmyj substancję. Efekt na pewno cię zaskoczy.

Więcej o: