Pokrusz i wymieszaj z ziemią. To niezawodny patent ogrodników. Lawenda będzie zachwycać cały sezon

Lawenda nie jest trudna w uprawie, jednak trzeba pamiętać o kilku rzeczach, by bujnie i zdrowo rosła. Jeśli zastosujesz sprytny trik, zakwitnie nawet trzy razy w sezonie. Co należy zrobić, by cieszyć się nią do późnego lata?

Lawenda nie tylko pięknie pachnie, lecz także skutecznie odstrasza wiele owadów. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się hodować ją na balkonie czy w ogrodzie. Choć nie jest trudna w utrzymaniu, warto wiedzieć o dwóch sprytnych wskazówkach. Dzięki nim lawenda urośnie okazała i będzie cieszyła oczy nawet późnym latem. Co należy zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Wspaniały zapach w kilku postaciach. Co można wyczarować z lawendy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wyrzucaj, lecz wykorzystaj w ogrodzie. Lawenda bujnie zakwitnie

Wiele produktów, które wyrzucamy, możemy ponownie wykorzystać, stosując je w ogrodzie. Jednym z nich są skorupki po jajkach. Fantastycznie sprawdzą się jako nawóz, który można stosować do uprawy lawendy. Wszystko dlatego, że skorupki bogate są w wapń. Co trzeba zrobić? Należy ugotować jaja bez dodatku przypraw, a następnie obrane skorupki dokładnie wysuszyć i drobni pokruszyć. Tak przygotowany nawóz trzeba wymieszać z wierzchnią warstwą ziemi wokół lawendy i gotowe.

Przypalone naczynie żaroodporne Wymieszaj i nałóż na przypalenia. Naczynie żaroodporne będzie jak nowe

Sprytny trik ogrodników. Sprawi, że lawenda zakwitnie nawet trzy razy

Lawenda nie tylko pięknie się prezentuje, lecz także ma wiele fantastycznych właściwości. Można wykorzystać ją w kuchni, stworzyć piękne dekoracje do domu czy przygotować własnoręcznie z jej dodatkiem różne kosmetyki. Żeby jednak tak się stało, musi bujnie i pięknie zakwitnąć. Jeśli jednak zastosujesz sprytny trik, zrobi to nawet trzy razy w sezonie. Swoim sposobem podzielił się użytkownik TikToka z profilu @ogrodnikdoskonaly.

Z krótkiego materiału na TikToku możemy dowiedzieć się, że istnieje sprytny sposób na to, by lawenda mogła zakwitnąć kilka razy w sezonie. Wpływ ma na to nie tylko pogoda, lecz także zastosowanie jednego triku. Co należy zrobić? Żeby zakwitła trzy razy, trzeba ciąć kwiaty, zanim przekwitną. Najlepiej zrobić to dwa lub trzy tygodnie wcześniej. Przy powtórnym, drugim kwitnieniu należy wykonać dokładnie te same czynności, a jest szansa na to, że ponownie zakwitnie pod koniec lata lub w połowie jesieni.

Więcej o: