Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Grubość ręczników sprawia, że idealnie nadają się do zbierania wilgoci, co jest świetne, ponieważ wchłaniają nadmiar wody. Dlatego, niezwykle ważne jest, aby pozwolić ręcznikom całkowicie wyschnąć po użyciu lub po wypraniu.
Zwykłego ręcznika kąpielowego można użyć trzy lub cztery razy, w normalnych warunkach, zanim wrzucimy go do pralki. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku ręcznika do rąk. Tutaj należy dokonywać wymiany częściej, bo co dwa dni. Dzieje się tak dlatego, że nawet jeśli tego nie widać, na zwykłym ręczniku mogą rozwijać się drożdże, pleśń czy bakterie. Nasze ciało nieustannie wytwarza pot, sól, sebum. Nawet jeśli woda zmyje część z nich z naszego ciała, inne pozostaną na jego powierzchni. Nie należy zapominać, również o gromadzącym się brudzie, w tym łupieżu, makijażu i pozostałości produktów kosmetycznych. Te rzeczy będą dobrze się rozwijać w ciemnej, zaparowanej łazience, przez co ręczniki będą szczególnie podatne na gromadzenie się bakterii.
Ważny jest również stan osoby korzystającej z ręcznika. Jeśli ktoś z rodziny jest lub był chory, najlepiej wymieniać ręcznik po każdym użyciu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii.
Ręczniki są pożywką dla bakterii powodujących nieprzyjemny zapach. Przyczynia się do tego zbyt długie pozostawienie ręczników, w dodatku wilgotnych w pralce, nagromadzenie detergentu, który nie został dokładnie wypłukany, a także pozostałości płynu do zmiękczania tkanin, który zatrzyma brud. Dzięki tym prostym wskazówkom dotyczącym czyszczenia pozbędziesz się bakterii, grzybów i wirusów. Pierwszym z nich podzieliła się pewna użytkowniczka platformy TikTok, która funkcjonuje pod nazwą @angelalanter.