Zazwyczaj używasz jej w kuchni, tym razem wetrzyj w paznokcie. Pozbędziesz się bolesnych zadziorów

Zadziory przy paznokciach to powszechny problem wielu osób. Bywają uciążliwe i bolesne, ale na szczęście jest na to sposób. Podpowiadamy, jak odżywić paznokcie i skórę wokół domowymi metodami.

Zadzierające się skórki przy paznokciach najczęściej dotykają osoby, które mają suchą skórę, dlatego w tym przypadku bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja dłoni. Podpowiadamy, jak pozbyć się bolesnych skórek.

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Od czego robią się skórki przy paznokciach? Główną przyczyną jest wysuszona skóra

Osoby zmagające się z problemem skórek przy paznokciach powinny być ostrożne podczas sprzątania, ponieważ zmywanie naczyń czy wykonywanie prac domowych naraża nasze dłonie na działanie środków czyszczących, które wysuszają nie tylko paznokcie, ale także skórę wokół nich. Pamiętajmy, aby podczas sprzątania zawsze zakładać rękawiczki. Pojawienie się wystających skórek to również problem osób obgryzających paznokcie. Jak poradzić sobie z zadziorami? Okazuje się, że domowe metody świetnie radzą sobie z tym problemem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak nawilżyć suchą skórę przy paznokciach? Przydatny okaże się produkt z twojej kuchni

Zadzierające się skórki są związane z suchą skórą, więc aby zniwelować problem, warto regularnie natłuszczać i nawilżać skórę. Do tego celu wcale nie musimy stosować drogich odżywek, gdyż świetnie sprawdzi się produkt, który większość z nas ma w kuchennej szafce. Otóż oliwa z oliwek to jedno z efektywniejszych rozwiązań w walce z wysuszoną skórą wokół paznokci. Wzmacnia je, a zawarte w niej witaminy oraz nienasycone kwasy chronią i nawilżają skórki wokół. Jak pokazuje tiktokerka Ala_Sportt wcieranie oliwy przez 15 minut w paznokcie przynosi świetne efekty, zmniejsza łamliwość i odżywia skórę. Zabieg stosujemy przynajmniej trzy razy w tygodniu. 

Więcej o: