Kosztuje 1 zł i usunie uporczywe plamy. "Najlepszy sposób na czyszczenie dywanu"

Podczas wiosennych porządków decydujemy się także na dokładne wyczyszczenie kanap i dywanów. Jeśli nie masz pod ręką dedykowanych produktów, wykorzystaj detergent, który masz w domu. W mig usuniesz uporczywe plamy.

W mediach społecznościowych możemy znaleźć wiele osób, które dzielą się swoimi sposobami na ułatwienie codziennych czynności. Niektórzy pokazują, jak szybko oraz skutecznie pozbyć się uporczywych plam z różnych powierzchni bez konieczności szorowania. Jeden z nich na TikToku udostępniła użytkowniczka z profilu @home_motivationn.

Zobacz wideo Trzy skuteczne, domowe myki na czyszczenie różnych plam na dywanach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozpuść w wodzie i wetrzyj w dywan. Usuniesz plamy bez szorowania

Na profilu @home_motivationn na TikToku użytkowniczka dzieli się pomysłami na to, jak ułatwić sobie sprzątanie. Tym razem nagrała krótki materiał, podczas którego pokazuje, w jaki sposób szybko i łatwo usunąć plamy z dywanu. Jeśli nie chcesz płacić kroci za usługę w pralni, wypróbuj jej sprytny trik. Potrzebne produkty prawdopodobnie masz już w szafce, a jedno czyszczenie będzie kosztować cię około złotówki. Sama twórczyni przyznaje, że jest to "najlepszy sposób na czyszczenie dywanu".

Jeśli chcesz szybko oraz skutecznie pozbyć się nieestetycznych plam z dywanu, wypróbuj ten sposób. Autorka filmiku na TikToku w jednym z komentarzy pod materiałem wspomina także, że trik ten sprawdzi się także podczas czyszczenia kanapy. Co należy zrobić? Sięgnij po jedną kapsułkę do prania i rozpuść ją w gorącej wodzie. Gdy nie będzie już po niej śladu, zamocz w mieszance ściereczkę z mikrofibry, a następnie przymocuj ją do pokrywki garnka. Dzięki temu łatwiej wyczyścisz dużą powierzchnię w kilka chwil. Nanieś preparat dokładnie miejsce przy miejscu, a od razu zauważysz różnicę.

Czyszczenie dywanu sposobem z TikToka. Internauci przyznają, że działa

Choć pomysł użytkowniczki @home_motivationn może zaskakiwać, okazuje się być niezwykle skuteczny. W sekcji komentarzy pod filmem wypowiadały się osoby, które wypróbowały trik i są z niego zadowolone. Choć wśród nich znaleźli się również ci, którzy uważają, że po takim czyszczeniu dywan może się kleić i przyciągać do siebie jeszcze więcej zabrudzeń. W komentarzach jednak wątpliwości te są rozwiewane przez osoby, które wypróbowały sposób u siebie.

Działa.
Znam i stosuję od lat.
Nic nie czyści lepiej niż kapsułki. Sprawdziłam.
Brzmi dziwnie, ale zaufaj mi, dywan staje się czysty. Właśnie wypróbowałem.

Jak często można czyścić dywan sposobem przedstawionym na TikToku? Nie jest to inwazyjna metoda, dlatego warto korzystać z niej zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Plamy warto bowiem usuwać od razu, gdy powstają, by mieć pewność, że się ich pozbędziemy. Gruntowne czyszczenie należy jednak przeprowadzać raz w sezonie.

Więcej o: