Zapomnij o "truskawkowych nogach". 3 kroki do idealnie gładkiej skóry po goleniu. "Zero podrażnień"

Wiele osób boryka się z podrażnieniami, które pojawiają się na skórze po goleniu niechcianych włosków. Okazuje się jednak, że jedna zmiana może wystarczyć, by od razu rozwiązać uporczywy problem. Podpowiadamy, co należy zrobić.

Podrażnienia, które pojawiają się po goleniu, określane są potocznie jako "truskawkowe nogi", ponieważ skóra przypomina wówczas powierzchnię tych owoców. Istnieją jednak sposoby, by sobie z tym poradzić. W niektórych przypadkach sytuacja ulegnie poprawie po zastosowaniu jednej zmiany. 

Zobacz wideo Czy przed porodem jest konieczne golenie krocza?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak golić nogi krok po kroku? Te wskazówki pomogą pozbyć się podrażnień

W wielu przypadkach podrażnienia po goleniu wynikają z nieodpowiedniej pielęgnacji skóry, którą trzeba dobrze przygotować do takiego zabiegu. Dzięki temu ryzyko pojawienia się "truskawkowych nóg" będzie znacznie mniejsze. Swoimi wskazówkami podzieliła się tiktokerka z profilu @groszekcukierkowy. Lila w krótkim materiale wymienia, w jakiej kolejności powinno się wykonywać poszczególne czynności, by uniknąć powstawania podrażnień.

Jak się golić, by nie było podrażnień? Instrukcja krok po kroku:

  1. Lila zaleca, by zadbać o regularne stosowanie peelingu. Jeśli planujesz golić nogi, dzień wcześniej wykonaj ulubiony peeling. Możesz też zrobić jego domową wersję, mieszając kilka łyżek cukru z odrobiną oliwy z oliwek lub oleju kokosowego, by powstała gęsta masa.
  2. Drugi krok to zadbanie o odpowiedni poślizg. Nie musisz w tym celu używać dedykowanych produktów, ponieważ równie dobrze sprawdzi się odrobina odżywki, którą stosujesz do włosów.
  3. Po goleniu nóg należy dobrze je nawilżyć ulubionym balsamem.

W komentarzach pod materiałem pojawiły się komentarze osób, które przyznały, że sposób działa. Podzielili się też swoimi trikami na pozbycie się podrażnień.

Ja robię tak samo tylko najpierw mycie, golenie, peeling z cukru/kawy później szczotkowanie i krem - zero podrażnień, a nogi gładkie jak u niemowlaka.
To działa!

Wystarczy jedna zmiana, by pozbyć się podrażnień. Szybko zapomnisz o "truskawkowych nogach"

Jeśli powyższe wskazówki nie działają, przyczyna powstawania podrażnień może być inna. Warto się tutaj przyjrzeć maszynce go golenia, którą stosujemy. Może okazać się wówczas, że to umieszczone na niej mydełko powoduje, że na skórze pojawiają się krostki. Niektórzy mogą mieć na nie uczulenie, co będzie prowadziło do powstawania podrażnień. Warto wtedy przetestować różne maszynki, by znaleźć odpowiednią dla siebie lub wypróbować inną metodę usuwania włosków np. depilację woskiem. W komentarzach pod filmikiem udostępnionym przez @groszekcukierkowy pojawiły się głosy, że niektórzy pozbyli się problemu po zastosowaniu innej maszynki.

Polecam zmienić maszynkę do golenia na metalową z wymienną żyletką (taką starego typu). Mnie to pomogło, zwykłe jednorazówki powodowały podrażnienia.
Więcej o: