Dlaczego magnolia nie kwitnie? Zapewne popełniasz jeden z trzech popularnych błędów

Dlaczego magnolia nie kwitnie? Powody mogą być różne, jednak zwykle sprowadzają się do 3 głównych przyczyn. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym zadbasz o zdrowie rośliny. Poznaj kilka użytecznych trików, a wyhodujesz bujne i zdrowe kwiaty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wiesz, dlaczego magnolia nie kwitnie? Przyczyną są zwykle 3 powody, którym można łatwo zapobiec. Dowiedz się, w jaki sposób zadbać o zdrowy rozwój kwiatów. 

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Magnolia - jaka ziemia najlepiej się sprawdzi? Musisz pamiętać o tych zasadach

Jedną z najczęstszych przyczyn, przez które magnolia może nie kwitnąć, jest jej niewłaściwa uprawa. Z tego powodu zawsze należy zadbać o przygotowanie odpowiednich warunków dla jej rozwoju. Roślina powinna zostać zasadzona w ciepłym, słonecznym i osłoniętym od wiatru miejscu. Co więcej, gleba, w której zamierzasz hodować kwiaty, musi być żyzna, lekko wilgotna oraz mieć pH w zakresie od 5 do 6. 

Dlaczego magnolia nie kwitnie? Przyczyną mogą być błędy w uprawie

Najczęstszym powodem, przez który magnolia nie kwitnie, są błędy podczas pielęgnacji. Kwiaty źle znoszą podcinanie, z tego powodu nie powinniśmy tego robić zbyt często. Najlepiej, jeśli wstrzymasz się z cięciem rośliny do maja. Mniej więcej w tym czasie kończy się okres kwitnienia magnolii. Usuwając najstarsze lub uszkodzone pędy poprawisz jej zdrowie. Pamiętaj, aby obcinać czubki gałęzi najdalej za trzecim liściem pod kwiatem.

Jednym z czynników, który także wpływa na kwitnienie magnolii, jest jej wiek. Niektóre gatunki wypuszczają kwiaty dopiero po kilku lub nawet kilkunastu latach. Młode rośliny zwykle robią to po około 3-4 latach od zasadzenia. Jeśli dopiero co zasadziłaś magnolię, nie martw się, jeśli nie zakwitnie. Po prostu musisz uzbroić się w cierpliwość i odpowiednio o nią zadbać.

Więcej o: