Kosztuje 7 zł i może pomóc na prosaki na twarzy. Znajdziesz go w każdej aptece

Prosaki na twarzy to dolegliwość wielu osób. Nie są zaraźliwe, nie bolą ani nie swędzą, lecz stanowią problem estetyczny. Trudno się ich pozbyć, więc często usiłujemy zakryć je na przykład makijażem. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z prosakami domowym sposobem.

Czym są prosaki na twarzy? Wiele z nas myli je z pryszczami lub kaszakami, ale to zupełnie inny rodzaj problemu. Ich usunięcie bywa trudne i często wymaga wizyty u dermatologa. Istnieje jednak domowy sposób, aby złagodzić występowanie prosaków na twarzy.

Zobacz wideo Chodakowska wierzy w przemianę rysów twarzy poprzez dietę? "Ściema, ściema!"

Czym się różnią prosaki na twarzy od kaszaków? Istnieje kilka różnic

Obie zmiany skórne są bardzo podobne, dlatego często są ze sobą mylone. Istnieją jednak podstawowe różnice pomiędzy nimi. Po pierwsze prosaki na twarzy są znacznie mniejsze od kaszaków i przypominają brodawki. Mają bardziej jednolitą strukturę i występują w grupach w przeciwieństwie do kaszaków, które wyglądają jak ropne krosty i występują pojedynczo. Prosaki najczęściej pojawiają się w okolicy twarzy, głowie lub tułowiu, a przyczyną ich powstawania jest rogowacenie mieszków włosowych, co prowadzi do gromadzenia się pod skórą sebum. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Prosaki na twarzy. Jak się ich pozbyć?

Jeśli mierzymy się z problemem prosaków, unikajmy tłustych kremów stosowanych na noc i przeprowadzajmy dokładny demakijaż twarzy oraz okolic oczu. Chociaż prosaki na twarzy trudno usunąć bez specjalistycznej pomocy, w walce z nimi może przydać się olejek herbaciany. Z pewnością nie zaszkodzi naszej skórze, a działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Ważne, aby aplikować go miejscowo i stosować regularnie, nawet kilka razy w ciągu dnia przez przynajmniej miesiąc. Wystarczy nanieść olejek na wacik i przykładać do zmian skórnych. Jednak jeśli mierzmy się z dużym wysypem krostek, należy udać się po pomoc do dermatologa.

Więcej o: