Przed wysianiem koperku, zastosuj banalny trik z woreczkiem. Wyrośnie już po 4 dniach

Chcesz wysiać koperek w swoim ogródku? Zanim to zrobisz, wypróbuj jeden banalny trik. Dzięki temu sposobowi roślina wzejdzie już po 4 dniach. Dowiedz się, jak wykorzystać sprawdzony sposób na szybki rozwój warzywa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, aby koperek rósł szybciej? Jest na to sprawdzony sposób. Dzięki temu trikowi warzywo wzejdzie już po 4 dniach. Aby osiągnąć ten efekt, musisz pamiętać o jednej rzeczy. 

Zobacz wideo

Jak siać koperek? Najważniejsza jest pora

Koperek, w zasadzie można siać przez cały sezon. Roślina jest dość odporna na niekorzystne warunki pogodowe, należy jednak mieć na uwadzę jedną zależność. Warzywo nie znosi przymrozków. Temperatury niższe niż 0 stopni Celsjusza mają bardzo zły wpływ na jego rozwój. Aby tego uniknąć, staraj się siać koperek w maju bądź sierpniu. To najlepsze pory na rozpoczęcie uprawy rośliny. 

Miej także na uwadze właściwy sposób siania warzywa. Dołki, w których umieścimy nasiona, nie powinny być głębsze niż 1-2 centymetry. Pamiętaj także, aby do każdego wgłębienia włożyć kilka ziaren. Każdy rządek roślin powinien być od siebie oddalony o około 15-20 centymetrów. Koperek można także hodować w donicach na balkonie. Wysiewaj go w małych skrzynkach w podłożu przystosowanym do uprawy warzyw.

Jak przyspieszyć rozwój koperku? Jest na to sposób

Zwykle pierwsze plony można zbierać miesiąc od zasiania koperku. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym roślina wykiełkuje już po 4 dniach. Jedyne czego potrzebujesz do przyspieszenia rozwoju warzywa to woda i torba wykonana z tkaniny. Na początku przełóż nasiona do woreczka, po czym na dwie minuty zanurz go w wodzie o temperaturze 50-60 stopni Celsjusza. Następnie umieść zawiniątko w pojemniku z zimną wodą. W ciągu dwóch dni regularnie wymieniaj płyn, a następnie wyciągnij torebkę i wysusz nasiona. Po przygotowaniu koperku w ten sposób i wysianiu go zauważysz, że pierwsze kiełki pojawią się już po kilku dniach. 

Więcej o: