Okap oblepiony tłuszczem? "Nie potrzebujesz żadnej chemii". Usuniesz go w minutę

Okap jest zwykle jednym z najbardziej frustrujących miejsc do wyczyszczenia kuchni. Wszystko przez tłuste plamy, które zbierają się na jego powierzchni. Dzięki paru trikom możemy się ich pozbyć bez większego trudu. Jak szybko pozbyć się tych zabrudzeń?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak szybko wyczyścić okap? Z pomocą przychodzi jeden niezawodny trik. Potrzebujesz tylko dwóch produktów, aby skutecznie pozbyć się tłustych plam w ekspresowym tempie. Dowiedz się, jak zadbać o czystość w kuchni.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Kratka okapu klei się od tłuszczu? Usuń brud w banalny sposób

Pierwszym elementem okapu, który należy wyczyścić, jest kratka. To właśnie tam zbiera się najwięcej tłuszczu. Zdemontuj filtr, a następnie przygotuj sporą miskę. Do środka wlej gorącą wodę, płyn do naczyń, i ćwierć szklanki sody oczyszczonej. Całość dokładnie zamieszaj.

Zanurz kratkę w przygotowanej substancji. Po około 10 minutach chwyć za drucianą gąbkę lub szczoteczkę do zębów. Za pomocą czyścika usuń zabrudzenia. Co jakiś czas mocz go w płynie z miski. Po kilku minutach po plamach nie powinno być już śladu. Na sam koniec przepłucz kratkę zimną wodą i odłóż ją do przeschnięcia.

Jak usunąć tłuste plamy z okapu? Potrzebujesz jedynie dwóch produktów

Lepkie ślady na okapie widoczne są już na pierwszy rzut oka. Z tego powodu czyszczenie tłustych plam musi odbywać się w miarę regularnie. Usunięcie zabrudzeń zwykle wiąże się z długotrwałym szorowaniem. Jak pokazuje tiktokerka o nicku @zielonyzagonek, można to zrobić zdecydowanie szybciej. Co więcej, w filmiku twierdzi, że do wyczyszczenia okapu "nie potrzebujemy żadnej toksycznej chemii". Na czym polega jej sposób?

Skuteczny środek do walki z brudem przygotujesz zaledwie z dwóch produktów. Na początku weź listek ręcznika papierowego i delikatnie zamocz go w oleju słonecznikowym. Dobrym zamiennikiem będzie także oliwka do ciała. Następnie przetrzyj zabrudzenia.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie mieszaniny stworzonej z wody i octu spirytusowego. Oba składniki połącz w proporcji 1:1. Dla wzmocnienia efektu możesz również dodać kilka kropel olejku eukaliptusowego. Całość przelej do butelki ze spryskiwaczem. Nałóż substancję na okap i ponownie przetrzyj go ręcznikiem papierowym. W ten sposób w błyskawicznym tempie usuniesz tłuszcz i przylegający do niego kurz. Skuteczność tego triku skomentowało wielu widzów.

Dziękuje za dobry sposób
Super, lubię eko triki 
Ekstra efekt, bardzo pomocne.
Więcej o: