Wygrała 1. edycję "Projektu Lady". Tym się dziś zajmuje. Utrzymuje wizerunek damy?

Patrycja Wieja zwyciężyła w pierwszej edycji emitowanego w stacji TVN programu, w którym młode dziewczyny przechodziły zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne metamorfozy, ucząc się zasad savoir-vivru czy biorąc udział w spotkaniach z psychologiem. Czy uczestniczka wykorzystała daną jej szansę i dalej prowadzi styl życia godny damy? Jej pasją jest dziś przede wszystkim sport.

Pierwszy polski sezon opartego na zagranicznym formacie "Projektu Lady" wyemitowano w 2016 roku. Ówczesną edycję wygrała Patrycja Wieja, otrzymując trzymiesięczne stypednium w renomowanej szkole językowej w Cambridge o wartości 70 tys. złotych. Uczestniczka zdobyła jednak coś znacznie cenniejszego - popularność, którą cieszy się do dziś. W jakiej branży się dziś spełnia?

Zobacz wideo Patrycja Wieja wygrała "Projekt Lady". Teraz zaskakuje. "Straciłam przyjaciół". Mówi też o karierze tancerki

Damą być

Minęło już siedem lat, od kiedy mentorki - Tatiana Mindewicz-Puacz, Irena Kamińska-Radomska i Małgorzata Rozenek uznały, że to właśnie Patrycja Wieja zasługuje na tytuł damy. Pochodząca z Bielska-Białej była uczestniczka show TVN-u skończy w tym roku 32 lata. Nie zrezygnowała z udzielania się w mediach.

Zawsze nam się mówi, że w telewizji to bez znajomości nic się nie da osiągnąć. To nieprawda. Zawsze miałam głowę pełną marzeń i determinację, by je realizować. Zawsze też byłam uparta więc nie zastanawiając się długo nad tym, wysłałam zgłoszenie - opowiadała Patrycja. - Chciałam przeżyć fajną przygodę i to zrobiłam.

- mówiła Wieja w rozmowie z "Telemagazynem". Dziś rozwija karierę jako influencerka, publikując relacje z podróży i służbowych eventów wśród czołowych postaci polskiego show-biznesu. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 160 tys. osób, Jest też instruktorką fitness, trenerką personalną i streamerką, a także prowadzi poświęcony tematyce lifestylowej kanał na YouTube, który zgromadził prawie 20 tys. subskrybentów.

 

Na dobre zmieniła styl

Czy zwyciężczyni pierwszego "Projektu Lady" utrzymuje stonowany styl? Choć dwa lata temu zdarzyło jej się opublikować niecenzuralne zdjęcie, które nie spotkało się z aprobatą Ireny Kamińskiej Radomskiej ("Pozwól, że nie zalajkuję" - napisała wówczas mentorka), na co dzień preferuje sportowe stylizacje. Na wyjątkowe okazje dobiera za to zestawy w stylu księżnej Kate.

 
 

Sportowy styl jest nie tylko związany z fascynacją jumping fitnessem, którym zawodowo zajmuje się Wieja. W 2021 roku na prośbę Karoliny Brzuszczyńskiej wzięła udział w gali Fame MMA i jako jedna z zawodniczek pojawia się w walkach do dziś. Na TikToku publikuje nagrania z treningów z innymi influencerami, m.in. Lexy Chaplin.

Niedawno zaangażowała się również w projekt #ŻycieNaPełnejPetardzie Szkoły Przetrwania Żygliński, promujący aktywny tryb życia.

Więcej o: