Niezawodny trik za 2 zł. Plastikowe meble ogrodowe będą jak nowe

Wiosna, a wraz z nią cieplejsze i pełne słońca dni wręcz zachęcają, by więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. W tym celu przygotowujemy swoje ogrody, balkony, tarasy i altany na nadchodzący sezon. Jak doczyścić plastikowe meble, które po zimie wymagają gruntownego odświeżenia?

Szukając mebli do ogrodu, najczęściej decydujemy się na te plastikowe w białym kolorze. Wszystko z uwagi na fakt, że stosunkowo łatwo utrzymać je w czystości, a ponadto nie kosztują zbyt wiele. Co w przypadku, kiedy nieodpowiednio o nie zadbamy i pojawią się trudne do usunięcia plamy oraz zacieki? Z pomocą domowych sposobów szybko przywrócisz im nieskazitelną biel.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Domowy sposób na czyste meble ogrodowe. Plastik odzyska śnieżną biel

Białe, plastikowe meble ogrodowe wyczyścisz z pomocą niezawodnej mieszkanki z produktów, które znajdziesz w domu. Co więcej, sprawisz w ten sposób, że odzyskają ładny, biały kolor. Czego potrzebujesz?

  • 1 łyżkę sody oczyszczonej,
  • 1 łyżkę proszku do prania
  • 0,5 litra wody.

Oba proszki wsyp do wody i energicznie wymieszaj, by całkowicie się rozpuściły. Załóż rękawiczki, a następnie zamocz w roztworze ścierkę lub gąbkę. Dokładnie wyszoruj meble, opłucz chłodną wodą i zostaw do naturalnego wyschnięcia. Odzyskają biały kolor, a po zabrudzeniach nie będzie śladu.

Jak wyczyścić plastikowe meble ogrodowe? Sięgnij po sprawdzony produkt z kuchni

Plastik, zarówno biały, jak i kolorowy, bez problemu wyczyścisz także octem. Wymieszaj go z wodą w proporcji 1:1, załóż rękawiczki i zamocz w mieszance ścierkę. Kolejne kroki są takie same, jak w przypadku proszku do prania i sody — dokładnie wyszoruj krzesła oraz stół, opłucz wodą i pozostaw do wyschnięcia. W ten prosty sposób pozbędziesz się wszelkich nieestetycznych zabrudzeń i zacieków, a meble będą gotowe na nowy sezon. 

Jak chronić plastikowe krzesła w ogrodzie? Pamiętaj o tych czynnościach

Jeśli chcesz, aby twoje meble ogrodowe z plastiku zawsze zachwycały nieskazitelną czystością, musisz odpowiednio o nie zadbać. O czym warto pamiętać?

  • Unikaj długotrwałego wystawiania ich na słońce, gdyż mogą blednąć.
  • Korzystaj z cerat i pokrowców, które uchronią je przed zabrudzeniami.
  • W miarę możliwości czyść je na bieżąco, dzięki temu nie zbiorą trudnego do usunięcia brudu.
  • Po sezonie dokładnie je umyj i osusz, a jeśli masz taką możliwość — przechowaj w zamkniętym pomieszczeniu.
Więcej o: