Dodaj do wody i spryskaj krzewy. Ćmy bukszpanowej pozbędziesz się w 30 minut

Ćma bukszpanowa potrafi być prawdziwym utrapieniem. Kolonia owadów jest w stanie ogołocić nasz ogród w bardzo krótkim czasie. Jak się pozbyć natrętnych insektów? Możesz to zrobić, dzięki banalnemu trikowi. Niezbędne produkty znajdziesz w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ćma bukszpanowa może być poważnym utrapieniem. Insekty potrafią siać prawdziwe spustoszenie w ogrodzie. Jak szybko się ich pozbyć? Walka z owadami wcale nie musi być długotrwałym przedsięwzięciem. Dzięki kilku trikom usuniesz szkodniki z roślin w ekspresowym czasie. 

Zobacz wideo Nie możesz się pozbyć much z domu? Zrób naturalny lep

Jak pozbyć się ćmy bukszpanowej? Ocet pomoże ci w walce ze szkodnikami

Jeśli liście bukszpanu wyglądają na nadgryzione, a pomiędzy jego gałązkami znajdziesz pajęczyny, może to oznaczać, że zostały zaatakowane przez szkodniki. Jak pozbyć się insektów z ogrodu? Jeden z domowych sposobów na walkę z owadami może ci w tym pomóc. Trik wykorzystuje trzy składniki - wodę, ocet i olej rzepakowy.

Do butelki ze spryskiwaczem wlej pół litra wody, 3 łyżki oleju i 4 łyżki kwasu. Kilka razy potrząśnij butelką, aby wszystkie substancje dobrze się wymieszały. Następnie spryskaj bukszpan środkiem. Po 30 minutach opłucz krzew wodą. Martwe ćmy powinny w tym momencie opaść na ziemię. 

Jeden z lepszych domowych oprysków na ćmę bukszpanową przygotujesz także z innego produktu. Jest nim popularne szare mydło. Dzięki bogatej zawartości kwasów tłuszczowych środek czystości zadziała niszcząco na dorosłe osobniki oraz larwy owadów. Zetrzyj 100 gramów mydła i dodaj je do 5 litrów gorącej wody. Dokładnie wymieszaj specyfik. Tak przygotowanym płynem spryskaj krzew. Po kilku dniach pozbędziesz się wszystkich insektów.

Zwykle używasz jej do wypieków. Tym razem skorzystaj z niej w ogrodzie

Kolejnym z kuchennych produktów przydatnych w walce z ćmą bukszpanową, jest mąka. Obsyp nią krzew, skupiając się przede wszystkim na zainfekowanych gałązkach. Powtarzaj ten proces przez kilka następnych dni. W ten sposób pozbędziesz się owadów. 

Więcej o: