Namocz w tym ręcznik papierowy i połóż na muszli klozetowej. Po godzinie brud zejdzie sam

Usunięcie kamienia osadzającego się na toalecie może być nie lada wyzwaniem. Z nalotem zwykle walczymy za pomocą sprawdzonych detergentów. Markowe produkty mogą jednak sporo kosztować. Zamiast przepłacać, warto wypróbować skuteczny trik, dzięki któremu w mig zapomnimy o zabrudzeniach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kamień może osadzać się nawet na trudno dostępnych powierzchniach toalety. Co zrobić, gdy nalot pojawia się pod kołnierzem sedesu? Jest na to sposób. Poznaj trik, dzięki któremu w krótkim czasie usuniesz osad. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Sprawdzone triki na kamień w sedesie. Wsuń to pod kołnierz muszli i pozbądź się problemu

Jak usunąć osad, który pojawił się pod kołnierzem sedesu? Trudnodostępna powierzchnia nie jest najprostsza do wysprzątania. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu sprawisz, że znów zalśni czystością. Jedyne czego potrzebujesz to ocet spirytusowy i ręcznik papierowy. Złóż kilka listków w podłużne paski, po czym namocz je w kwasie.

Tak przygotowane czyściki przylep pod kołnierzem, w miejscach, na których osadził się kamień. Po godzinie usuń skrawki papieru. W ten sposób zmiękczysz nalot, dzięki czemu zejdzie już po pierwszym przetarciu gąbką lub szczotką. Pamiętaj jednak, aby nie wyrzucać zużytych listków do toalety. W ten sposób możesz łatwo ją zatkać.

Sprawdzone sposoby na czystą toaletę. Dzięki temu domowemu środkowi będzie wyglądać jak nowa

Na wyjątkowo trudne do usunięcia zabrudzenia warto wypróbować detergent, który bez trudu przygotujesz w domu. Wymieszaj ze sobą 1/3 szklanki sody oczyszczonej i 1/4 szklanki kwasku cytrynowego. Połączone produkty wsyp bezpośrednio do muszli. Zamknij klapę sedesu i odczekaj 30 minut. Po upływie wyznaczonego czasu spuść wodę. Kamień znajdujący się w toalecie będzie wyraźnie miększy i prostszy do usunięcia. Nieestetycznego nalotu pozbędziesz się już po pierwszym przetarciu.

Więcej o: