"Żona ma szczęście". Wzruszający taniec weselny pana młodego z chorą mamą podbija sieć

Kathy Poirier choruje na stwardnienie zanikowe boczne, przez które porusza się na wózku inwalidzkim. Gdy jej syn Zack brał ślub, z pomocą braci postanowił zatańczyć z kobietą na weselu. Wzruszające nagranie z wydarzenia podbiło sieć.

Kathy Poirier z Florydy ma 56 lat. Kobieta cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, postępującą chorobę układu nerwowego, która prowadzi do utraty kontroli nad mięśniami. Syn kobiety, Zack Poirier, poślubił 9 kwietnia 2022 r. wybrankę, Anję d'Adesky. Mężczyzna marzył, by w tak wielkim dniu, jakim było ich wesele, zatańczyć z mamą poruszającą się na co dzień na wózku inwalidzkim. Nagranie ze wzruszającego wydarzenia szybko zyskało sporą popularność.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zachorował, bo za dużo pił? To warto wiedzieć o marskości wątroby [NaZdrowie]

Zatańczył z mamą na weselu. Wzruszony tłum bił im brawo

Jak podaje portal "Daily Mail", Zack wyjaśnił, z czym na co dzień zmaga się jego mama. - U mojej mamy zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne na krótko przed ukończeniem studiów prawniczych. Od tego czasu obserwowałem, jak dzielnie walczy z diagnozą i przeciwstawia się jej przeciwnościom. Mimo że nie była w stanie samodzielnie stać, razem z mamą zatańczyliśmy na moim weselu. Każdego dnia inspiruje mnie do pokory, życzliwości i bezinteresowności.

Na początku nagrania Kathy siedziała na wózku inwalidzkim, a synowie pomogli jej dostać się na parkiet. Następnie podnieśli ją i stabilnie przytrzymali. We czwórkę powoli poruszali się spokojnie w rytm muzyki, a pan młody ze łzami w oczach mówił matce, że ją kocha. Po wszystkim mężczyźni pomogli kobiecie ponownie usiąść na wózku, a goście zafundowali im owacje na stojąco.

 

Wzruszające nagranie z wydarzenia podbiło sieć. Internauci pozostawili wiele komentarzy

Nagranie z wydarzenia opublikowano między innymi na kanale "USA TODAY" na YouTube. Wyświetlono je już ponad 67 tys. razy. Wzruszeni internauci zostawili wiele komentarzy.

Żona pana młodego ma szczęście. To, jak traktuje swoją matkę, jest doskonałym przykładem tego, jak będzie traktował swoją żonę. To było naprawdę piękne.
To piękne. Mamo, wykonałaś fantastyczną robotę, wychowując swoje dzieci! Najlepsze życzenia dla was wszystkich.
Taka piękna matka i zręczny syn. Modlę się, abyśmy pewnego dnia mogli mieć lekarstwa na wszystkie te choroby, takie jak stwardnienie i wiele innych, które ogarniają nasze ciała.
Więcej o: