Zmieszaj z wodą i namocz. Wystarczy 5 minut, a szufladka na proszek będzie lśniła czystością

Jeśli po wyjęciu z pralki twoje ubrania brzydko pachną to znak, że wymaga ona czyszczenia. Pamiętaj, że nie należy skupiać się tylko na bębnie, ale także umyć szufladę na proszek. Podpowiadamy, jak to zrobić bez użycia specjalistycznych i drogich środków czyszczących.

W szufladce na proszek gromadzą się wilgoć i resztki detergentów, co może prowadzić do powstania pleśni i nieprzyjemnego zapachu. Brudna szuflada wiąże się nie tylko z niemiłą wonią ubrań wyjętych z pralki, ale może grozić uszkodzeniem urządzenia. Sprawdź, jak wyczyścić szufladkę na proszek, aby pranie pachniało czystością i świeżością.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Podczas mycia pralki, nie zapomnij o szufladce. Do jej umycia użyj produktu z kuchni

Gdy myjemy pralkę, nie powinniśmy zapominać o dokładnym wyczyszczeniu szufladki na proszek. To w tym miejscu gromadzą się resztki detergentów i wilgoć, co prowadzi do powstania pleśni, czy kamienia, a nawet uszkodzenia urządzenia. Szufladkę powinniśmy czyścić podczas mycia całej pralki. Na tiktokowym profilu Action Polska widzimy, że do umycia szufladki nie potrzeba specjalistycznych środków. Wystarczy użyć płynu do mycia naczyń i namoczyć przez kilka minut, a potem wytrzeć szmatką. Trudniejsze zabrudzenia warto wyszorować szczotką.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Inne sposoby mycia szufladki na proszek. Z pomocą przyjdą popularne produkty

Szufladkę na proszek możesz również wyczyścić za pomocą octu i kuchennych zmywaków. Jak to zrobić? Wystarczy umieścić gąbki w przegródce na proszek i polać octem. Po upływie około 10 minut wyjmij gąbki i umyj element pod bieżącą wodą.

Pomocna może okazać się także soda oczyszczona. Wystarczy 150 g sody rozpuścić w ciepłej wodzie i umieścić w niej szufladę na około 30 minut. Soda usunie zabrudzenia, więc po wyjęciu z wody, należy tylko przetrzeć szufladkę.

Więcej o: