Nie nosi hidżabu. Wygląda jak gwiazda Hollywood. Kim jest 53-letnia królowa Jordanii?

Królowa Rania to prawdziwa ikona stylu. Zachwyca urodą, przemyślanymi stylizacjami. Inspiruje działalnością. O sobie mówi: mama i żona z fajną pracą. Kim jest królowa Jordanii?

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rania nigdy nie myślała o sobie jako o przyszłej królowej. Urodziła się 31 sierpnia 1970 roku jako Rania Al Yassin w Kuwejcie w rodzinie imigrantów z Palestyny. Studiowała biznes na amerykańskim uniwersytecie w Kairze, później pracowała w dziale marketingu w Citibanku. Po I wojnie w Zatoce Perskiej uciekła z rodzicami do Jordanii. W 1992 roku na przyjęciu poznała następcę jordańskiego tronu, syna króla Husseina. Para od razu się w sobie zakochała. Jakiś czas później wzięli ślub. Kiedy jej mąż odziedziczył koronę, Rania miała zaledwie 28 lat.

Zobacz wideo Katarzyna Cichopek o wakacjach w Jordanii, z Kurzajewskim
 

Królowa Rania wykorzystuje swoją pozycję do walki o równość płci oraz do propagowania nowoczesnego oblicza islamu

„Mama i żona z fajną pracą" – tak pisze o sobie w mediach społecznościowych królowa Rania. Od kiedy poślubiła Abdullaha II, stała się jedną z najpotężniejszych kobiet świata. Chce zmienić wizerunek muzułmanów na świecie i nie nosi tradycyjnego hidżabu.

Wielu międzynarodowych ekspertów chętnie zabiChce zmienić wizerunek muzułmanów na świecie i nie nosi tradycyjnego hidżabuera głos w imieniu kobiet z Bliskiego Wschodu. Większość z nich ulega stereotypom, przedstawiając uciśnione i opresjonowane istoty. Kobiety, które znam, są silne, zdeterminowane i wytrzymałe. Zdobyły doskonałe wykształcenie, mają ambicje zawodowe, chcą osiągnąć sukces. Mierzymy się z wieloma wyzwaniami, więc wiemy, że musimy starać się jeszcze bardziej niż inni. 1/3 start-upów w krajach arabskich prowadzą kobiety, to więcej niż w Dolinie Krzemowej

– mówiła w niedawnym wywiadzie dla „Harper’s Bazaar Arabia".

 

Jakiś czas temu najstarsza córka Ranii i Abdullaha wzięła ślub

Królowa Rania jakiś czas temu opublikowała na swoim Instagramie zdjęcia z tradycyjnej ceremonii przedślubnej swojej najstarszej córki, która odbyła się w pałacu Al Husseiniya. "Noc henny" to wydarzenie zakorzenione głęboko arabskiej kulturze. Podczas uroczystości, rodzina panny młodej uroczyście oddaje ją rodzinie pana młodego. Podczas ceremonii, księżniczka Iman miała na sobie sukienkę zaprojektowaną przez Reemę Dahbour, jordańsko-palestyńską projektantkę.

Na oficjalnym koncie królowej Ranii na Instagramie pojawił się z tej okazji poruszający wpis poświęcony córce:

Kiedy po raz pierwszy trzymałam moją córeczkę, wiedziałam, że moje życie już nigdy nie będzie takie samo. Za tydzień zostanie panną młodą. Moja droga Iman, tak bardzo się cieszę z twojego szczęścia i jestem dumna z tego, kim jesteś.

-napisała.

Rania i Abdullah doczekali się czworga dzieci. Husajna, Iman oraz Salmy i  Haszima.

 

Ludzie z całego świata zachwycają się stylem i urodą królowej Ranii

Królowa Jordanii to prawdziwa ikona mody. Jej stylizacje, zawsze nienaganne, stylowe i elegancje, inspirują kobiety na całym świecie. Świat okrzyknął ją jedną z najbardziej stylowych monarchiń. Królowa Rania sięga często po proste sukienki, które delikatnie podkreślają jej figurę. Uwielbia kolory. Często stawia na pastele oraz kolory ziemi - beże, brązy i szarości. Nie boi się jednak eksperymentować z kolorami. 

Jestem bardzo zaangażowana w moją pracę, a ubrania, które noszę, nie mają na to żadnego wpływu. Mam obowiązek dobrze reprezentować mój kraj, więc, zamiast podążać za najnowszymi trendami, staram się ubierać w sposób, który odzwierciedla to, kim jestem. Czuję się najlepiej w skromnym ubraniu.

- zdradziła w jednym z wywiadów dla arabskiego Harper’s Bazaar.

Źródła: wp.pl, interia.pl, vouge.pl

Więcej o: