Ma 82 lata, a "wygląda o 20 młodziej". Sekret? Znajdziesz go w każdej aptece za grosze

Piękny wygląd w starszym wieku to marzenie każdej kobiety. By do tego doszło, należy zawczasu zadbać o swoje nawyki. Swoimi sposobami na młodszy wygląd podzieliła się 82-latka.

Kandee Johnson to tiktokerka, która chętnie dzieli się z obserwatorami swoimi tipami urodowymi. Jakiś czas temu, z okazji urodzin swojej babci postanowiła zapytać ją o jej sposoby na zachowanie młodego wyglądu. Wiele osób, które miały okazję ją widzieć, nie mogło uwierzyć w to, ile ma lat. Dlatego zainspirowana wnuczka przeprowadziła z 82-letnią Naną (jak mówi zdrobniale o babci) krótki wywiad.

Zobacz wideo Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby. Wieczorna pielęgnacja cery dojrzałej

Babcine triki na młody wygląd

Na nagraniu widzimy zadbaną, atrakcyjną kobietę, która przemiłym i ciepłym głosem zdradza swoje triki. Okazuje się, że to żadne drogie specyfiki, kuracje czy zabiegi. Swoją wypowiedź zaczyna od żarciku, by wnuczka nikomu o tym nie mówiła. Następnie wylicza trzy sposoby na zachowanie młodego wyglądu.

Bierz witaminę C i witaminę E codziennie, bo mają dobre działanie na twoje komórki

- mówi Nana, a Kandee dopisuje, że kobieta bierze te suplementy uparcie każdego dnia od 60 lat (sic!). Rzeczywiście witaminy C i E mają potwierdzony korzystny wpływ na organizm i kondycję skóry. Obie są antyoksydantami i zwalczają wolne rodniki, odpowiedzialne za szybsze starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek. Pomagają też łagodzić stany zapalne i wspierają system immunologiczny. 

Suplementy witamin C i E są dostępne w każdej aptece i nie kosztują wiele. Należy jednak pamiętać, by zarówno wspomniane witaminy, jak i inne suplementy diety brać w porozumieniu ze swoim lekarzem. Najlepiej, by zlecił on badania pod kątem niedoborów i wyjaśnił, czego i w jakiej ilości potrzebuje nasz organizm. 

"To niemożliwe, że ona ma 82 lata!"

Dużo śpij i bądź dobra dla osób, które kochasz

- kontynuuje babcia. I tu również należy się zatrzymać, bowiem wiele osób zaniedbuje potrzebę snu. A to ogromny błąd, bo jest on bardzo niedocenianym sposobem na regenerację ciała - nie tylko pod kątem zmęczenia, lecz także ustabilizowania wszelakich innych procesów zachodzących w organizmie. Na koniec Nana zwraca uwagę na nastawienie do życia. Nie jest nowością, że to, co dzieje się w naszej głowie, ma odwzorowanie w tym, jak czujemy się fizycznie, a więc i jak wyglądamy. Warto więc zadbać również o swoje życie wewnętrzne i relacje z bliskimi.

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy zachwyconych obserwatorów. - Wow, wygląda 20 lat młodziej! - napisała jedna z osób, a inna dodała: - To niemożliwe, że ona ma 82 lata! - I rzeczywiście, widząc zadbaną i uśmiechniętą Nanę, trudno uwierzyć w jej wiek. To chyba najlepsze potwierdzenie skuteczności jej sposobów na zachowanie młodego wyglądu.

Więcej o: