Połóż kawałek folii bąbelkowej w lodówce. Takiego efektu się nie spodziewasz

Folia bąbelkowa ma wiele przydatnych zastosowań, jednak niektóre z nich nie są tak popularne. Do czego można ją użyć, by wykorzystać jej potencjał? Okazuje się, że wystarczy umieścić folię w lodówce, by rozwiązać uciążliwy problem.

Niektórzy wyrzucają folię bąbelkową od razu po otrzymaniu przesyłki, a inni pozostawiają ją, by nadać jej drugie życie. Okazuje się, że nie tylko doskonale sprawdza się do zabezpieczenia wysyłanych przedmiotów, lecz także można z powodzeniem wykorzystać ją w wielu innych przypadkach. Jednym ze sposobów jest zastosowanie folii bąbelkowej w lodówce.

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wyrzucaj folii z przesyłek. Umieść ją w lodówce, a efekt cię zaskoczy

Jeśli po otwarciu przesyłki zauważysz w niej folię bąbelkową, lepiej jej nie wyrzucaj. Ma wiele nietypowych zastosowań, które przydają się na co dzień. Niektórzy mogą być zaskoczeni, lecz folia bąbelkowa doskonale sprawdzi się, jeśli umieścisz ją w lodówce. Ten sprytny trik sprawi, że żywność będzie dłużej świeża.

Sięgnij po folię bąbelkową i przetrzyj ją zwilżoną ściereczką. Gdy wyschnie, włóż ją do szuflady na owoce oraz warzywa, którą masz w lodówce. Dopiero wtedy ułóż w niej zakupione produkty, by nie przesuwały się podczas każdego otwierania szuflady. Dzięki temu owoce i warzywa nie będą się obijać, a więc przez dłuższy czas zachowają świeżość. 

Przydatne zastosowania folii bąbelkowej. Wykorzystasz ją nie tylko do pakowania paczek

Folia bąbelkowa doskonale sprawdzi się również podczas podroży. Możesz zapakować w nią kosmetyki, pamiątki czy delikatne przedmioty, by nie uległy uszkodzeniu w trakcie transportu. Trik ten warto wykorzystać szczególnie podczas podróżowania samolotami, gdy oddajemy walizkę do luku bagażowego. Zbędną folię bąbelkową zastosujesz też do przechowywania torebek oraz butów, z których nie korzystasz w danym sezonie. Ten sprytny trik sprawi, że zachowają kształt i będą świetnie się prezentować, gdy znów będziesz chciała je wykorzystać.

Więcej o: