Chcesz zaoszczędzić? Wrzuć do pralki aspirynę i nastaw pranie. Efekt? Zachwycający

Aspiryna to lek, który znajduje się w większości domowych apteczek. Mało jednak kto wie, że świetnie sprawdza się nie tylko w czasie bólu głowy. Podpowiadamy, jak możesz wykorzystać ją w trakcie prania.

W czasie prania możemy zastosować różne domowe sposoby, dzięki którym nasze ubrania dłużej pozostaną w doskonałej kondycji. Z pomocą przychodzi między innymi aspiryna. Lek ten może okazać się bardzo pomocy w przypadku prania białych oraz bardzo jasnych ubrań.

Zobacz wideo Czy Polacy zauważają inflację?

Mało znany domowy odplamiacz i wybielacz

Większość z nas ma w swoich szafach białe ubrania. Wiele osób nie wyobraża wręcz sobie swoich stylizacji bez tego koloru. Nie jest jednak tajemnicą, że takie jasne ubrania są bardzo trudne w utrzymaniu. Często zdarza się, że szybko żółkną lub szarzeją, przez co, nosząc je, nie czujemy się komfortowo. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Warto poznać metodę, która zakłada użycie aspiryny. Lek ten ma m.in. właściwości wybielające. 

Mało kto wie, że aspiryna to doskonały odplamiacz i wybielacz. Dlatego też, gdy rozpuścimy ją w wodzie, skutecznie usunie wszelkie zażółcenia. Dzięki tej taniej, domowej metodzie nasze tkaniny znów staną się śnieżnobiałe. Warto jednak pamiętać o tym, by aspiryny używać tylko i wyłącznie w czasie prania bardzo jasnych ubrań. 

Wrzuć do pralki aspirynę i nastaw pranie. Efekt cię zachwyci

Jak należy ją stosować? Wrzuć 4 tabletki bezpośrednio do bębna pralki. Następnie wstaw jak zwykle jasne pranie. Co istotne, aspiryna musi rozpuścić się w wodzie. Dlatego też, jeśli pierzesz w niskiej temperaturze, wcześniej pokrusz tabletki. Natomiast jeśli chcesz pozbyć się z ubrań intensywnych plam lub zażółceń, namocz odzież w wodzie z aspiryną. Wcześniej rozpuść pięć pastylek w dwóch litrach gorącej wody i mocz wybrane elementy garderoby przez całą noc. Na sam koniec wypierz ubrania jak zwykle w pralce.

Więcej o: