Zaparz i wlej do doniczki. Ten domowy nawóz za mniej niż 1 zł jest niezawodny. Kwiaty odżyją

W mieszkaniach chętnie hodujemy kwiaty doniczkowe, jednak zdarza się, że pomimo podlewania rośliny marnieją, a nawet podsychają. Co zrobić w takiej sytuacji? Pamiętajmy, że nie trzeba sięgać po drogie odżywki ze sklepu. Podpowiadamy domowy sposób, który sprawi, że roślina odbije.

Domowe sposoby pielęgnacji roślin są nie tylko naturalne, ale i ekologiczne i z pewnością nie narobią szkód naszym kwiatom. Okazuje się, że istnieje domowy nawóz, dzięki któremu roślina odżyje i wypuści nowe liście. Sprawdź, jak w pielęgnacji kwiatów wykorzystać pewien domowy produkt, który z pewnością znajduje się w twojej kuchni. 

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Jak wykonać domowy nawóz do roślin? Przyda ci się produkt z twojej kuchni 

W każdym domu znajduje się herbata, lecz nie każdy wie, że jest ona świetnym produktem do nawożenia roślin. Nie tylko wspomaga kwiaty we wzroście i prawidłowym rozwoju, ale także sprawia, że zyskują odporność na grzyby i choroby, bardziej się zielenią i szybciej wypuszczają nowe liście i łodygi. Jaka herbata nadaje się do nawożenia? Najwięcej substancji odżywczych znajdziemy w mało przetworzonych herbatach jak herbata biała lub zielona, ale do nawożenia również nadaje się najpopularniejsza czarna herbata. Pamiętajmy, że nie należy stosować herbat smakowych ani aromatyzowanych. Nawozy możemy stosować zarówno u roślin doniczkowych, jak i kwiatów ogrodowych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Nawóz do kwiatów z herbaty. Wzmocnij roślinę domowym sposobem

Przygotowanie nawozu z herbaty jest bardzo proste. Wystarczy zaparzyć mocny i intensywny napar (zarówno z herbaty sypanej, jak i w torebkach), a kiedy przestygnie, należy podlać nim rośliny. Nawóz stosujemy do dwóch razy w tygodniu. Rośliny, dla których herbata ma niezwykle dobroczynny wpływ to: paprotka, bluszcz, monstera, skrzydłokwiat, dracena i fikus. 

Więcej o: