Zmieszaj i spryskuj trawę raz na trzy tygodnie. Sąsiedzi zzielenieją z zazdrości

Jak przygotować nawóz na trawnik po zimie w domu? Mało kto wie, że nie trzeba inwestować w sklepowe preparaty. Odpowiednia mieszanka przyniesie taki sam rezultat. Rozpylaj na trawie raz na trzy tygodnie, a szybko się zazieleni i ucieszy oko twoje i gości.

Nawożenie trawnika jest bardzo ważne jeśli chcemy przez cały sezon cieszyć się zielenią w ogrodzie, na działce i przy domu. Istotne jest dostarczenie mu odpowiednich pierwiastków, takich jak żelazo, potas, azot, fosfor i magnez. Okazuje się, że nie trzeba inwestować w mieszanki ze sklepu, bo odpowiedni specyfik można przygotować samemu w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Kiedy nawozić trawnik? Zaleca się robić to 3 razy w roku

Wielu ogrodników radzi, by nawozić trawę 3 razy w roku, dzięki czemu murawa zyska niezbędne do rozwoju składniki. Pierwsze nawożenie powinno mieć miejsce wiosną i po pierwszym koszeniu, kolejne mniej więcej w połowie czerwca, a ostatnie około 2 miesiące później. Co istotne, metoda dotyczy w większości dedykowanych nawozów ze sklepu. Okazuje się, że odpowiednio przygotowaną domową mieszanką można nawozić trawę nawet raz na trzy tygodnie. Jak przygotować specyfik?

Domowy nawóz na trawnik po zimie. Jak go przygotować?

Zanim rozpoczniesz przygotowanie domowego nawozu do trawnika, zaopatrz się w niezbędne składniki. Czego potrzebujesz?

  • 1 butelka wody wysokozmineralizowanej;
  • pół szklanki płynu do mycia naczyń;
  • 1 puszka mocnego piwa;
  • pół szklanki amoniaku;
  • pół szklanki płynu do płukania ust;
  • około 60 l wody.

Do dużego zbiornika wypełnionego około 60 l wody wlej puszkę mocnego piwa, butelkę wody mineralnej, amoniak, płyn do naczyń i płyn do płukania ust. Zmieszaj wszystko, aż do połączenia się składników. Gotowy nawóz wystarczy później przelać do odpowiedniego pojemnika i rozpylać na murawie mniej więcej raz na trzy tygodnie, po czym należy obficie podlać trawnik. Regularne działanie sprawi, że trawa będzie intensywnie zielona i ucieszy niejedno oko.

Więcej o: