Roksana Węgiel w maju przystępuje do matury. Jednego przedmiotu boi się najbardziej. "Mogę mieć braki"

Roksana Węgiel to jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. W styczniu Roxie skończyła 18 lat i za 2 tygodnie przystępuje do matury. W rozmowie z "Wirtualną Polską" ujawniła, czy stresuje się egzaminami i którego z nich boi się najbardziej.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Roksana Węgiel urodziła się 11 stycznia 2005 roku. Zwyciężyła pierwszą edycję programu "The Voice Kids" oraz 16. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Mimo swojego młodego wieku jest również laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. W maju Roxie przystępuje do egzaminu dojrzałości. W rozmowie z Filipem Borowiakiem dla "Wirtualnej Polski" powiedziała, jaki ma stosunek do matury.

Zobacz wideo

Roksana Węgiel skończyła 18 lat. W maju przystępuje do matury

31 marca miała premierę nowa płyta Roksany "13+5". Zbiegło się to w czasie z przygotowaniami piosenkarki do egzaminów maturalnych. Jak sama przyznała, ciężko jej pogodzić naukę z karierąW ciągu dnia wypełnia obowiązki zawodowe, a o 21.00 ma korepetycje. - Po wywiadzie idę na korki z matmy - wyznała Roxie w rozmowie z "Wirtualną Polską". 18-latka mówi, że stara się promować swoją nową płytę, jednak z tyłu głowy wciąż ma świadomość, że za 2 tygodnie ma maturę. - Martwię się o matmę - dodała. Matematyka jest przedmiotem, którego Węgiel boi się najbardziej. - To mój znienawidzony przedmiot - powiedziała szczerze.

Egzamin dojrzałości Roxie. Jak godzi karierę z nauką?

Młoda piosenkarka głównie uczy się w nocy. - To nie jest łatwe. Mnie to obciąża psychicznie - opowiedziała Roksana. W chwilach przerwy, np. gdy jedzie samochodem z jednego wywiadu na drugi, stara się odpoczywać, dlatego nie zabiera ze sobą książek. Węgiel przyznaje, że ma zaległości z matematyki i nadrabia materiał, jednak jest go bardzo dużo. Drugim przedmiotem, którego obawia się Roxie, jest język polski. Tutaj również ilość materiału martwi młodą piosenkarkę. - Mi się wszystko miesza - wyznała. 18-latka przyznaje, że mimo wszystko się nie stresuje. Nie boi się egzaminu z angielskiego, gdyż od lat śpiewa w tym języku i nie sprawia jej on trudności. - Mogę mieć jakieś braki z gramatyki. Ale z ustnym z angielskiego na pewno sobie poradzę - podsumowała Roxie.

 
Więcej o: