Nie prała dżinsów od 18 lat, nadal wyglądają jak nowe. "Mówią, że jestem ohydna"

Sandra Wallis z Wielkiej Brytanii, która udziela się na TikToku jako @sandrawallis0, wystąpiła niedawno w jednym z programów telewizyjnych. O kobiecie zrobiło się głośno w mediach na całym świecie za sprawą jej zaskakującego wyznania. Okazuje się, że Sandra nie prała swoich spodni od 18 lat. I co ciekawe, jej zdaniem jeansy nadal wyglądają jak nowe.

Sandra jest mamą dwójki dzieci i aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Po emisji programu telewizyjnego "Steph's Packed Lunch" na Channel 4 o jej wyznaniu zrobiło się głośno. Wiele komentujących osób nie pozostawiło na Brytyjce suchej nitki. - Ludzie mówią, że jestem ohydna - cytuje jej słowa "The Sun". 

Zobacz wideo

Sandra Wallis nosi te spodnie od 18 lat. Nadal wyglądają jak nowe

Wspomniane spodnie Sandra kupiła 18 lat w jednej z popularnych brytyjskich sieciówek. Jak podkreśla kobieta, wyróżnia je wysokiej jakości materiał. Dlatego też spodnie są jednym z najważniejszych elementów jej garderoby. - Noszę je już od 18 lat. Wiem o tym, gdyż kupiłam je niedługo po urodzeniu mojej córki Liberty w 2004 roku - powiedziała. 

Higiena jest dla niej najważniejsza. "One nie śmierdzą"

Jednak jak zaznaczyła kobieta, spodnie nosi tylko raz w roku. Z tego powodu w ogóle ich nie pierze. Dzięki temu, mimo upływu lat, jej jeansy nadal wyglądają doskonale - Nie mogę się ich pozbyć, bo wciąż wyglądają jak nowe - stwierdziła Sandra. Po tym niecodziennym wyznaniu wiele osób zaczęło zarzucać kobiecie brak higieny. Inni natomiast bardzo docenili jej szczerość. Sama zainteresowana postanowiła odnieść się do tych komentarzy. Jak podkreśliła, dbanie o higienę, to dla niej jedna z najważniejszych kwestii. Dlatego też zawsze przed założeniem słynnych spodni robi test zapachowy. - One nie śmierdzą - podsumowała. 

Jak prać jeansy? Przydatne wskazówki

Jeśli jednak nie chcecie korzystać z kontrowersyjnego sposobu Sandry, mamy dla was kilka wskazówek, dzięki którym spodnie będą wyglądały dobrze. Jeansy ze stretchem możemy uprać w pralce w towarzystwie innych ubrań w podobnym kolorze. Przed praniem musimy opróżnić kieszenie, zapiąć suwak oraz wywrócić spodnie na lewą stronę. Następnie ustawiamy tryb prania ręcznego, temperaturę 30-40°C i tryb wirowania 800. Jeansy suszymy wywrócone na lewą stronę i pozostawiamy je do wyschnięcia na suszarce. Jednak nie kładziemy ich na kaloryferze i nie wystawiamy na działanie słońca, gdyż spowoduje to wypłowienie koloru.

Natomiast klasyczne jeansy z surowego denimu, pierzemy w zimnej wodzie nie wcześniej niż po 9-10 dniach noszenia. Pojedyncze plamy najlepiej jest usuwać ręcznie za pomocą mydła i wody. Jednym ze sposobów na odświeżenie jeansów bez konieczności ich prania, jest włożenie ich do zamrażalnika. Zgodnie z tą metodą wkładamy spodnie do siatki i umieszczamy w zamrażarce na całą noc. Dzięki niskiej temperaturze odzyskają dobry wygląd.

Więcej o: