Jak wyczyścić grilla? Przekrój na pół i przetrzyj ruszt. Będzie lśnił jak nowy bez szorowania

Polacy uwielbiają grillować, ale przed rozpoczęciem sezonu, warto dokładnie wyczyścić grilla, a w szczególności ruszt. Jak to zrobić bez żmudnego szorowania? Zamiast kupować drogie preparaty, możemy usunąć brud skutecznymi domowymi sposobami.

W sklepach znajdziemy wiele specyfików do czyszczenia grilla, jednak wcale nie musimy sięgać po drogie środki. Okazuje się, że do wyczyszczenia rusztu świetnie sprawdzają się domowe sposoby z użyciem produktów, które większość z nas posiada w domu.

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Jak wyczyścić grilla? Nieoceniony okazuje się produkt, który z pewnością masz w lodówce

Wyczyszczenie rusztu przysparza często wiele kłopotów i jest żmudnym zajęciem, gdyż zaschnięty tłuszcz i resztki jedzenia są trudne do usunięcia. Warto jednak pamiętać, że wyczyszczenie grilla przed pierwszym użyciem w sezonie jest niezbędne, gdyż w innym wypadku nie tylko możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu, ale zanieczyszczenia zepsują smak i zapach naszej potrawy. W jaki sposób szybko wyczyścić ruszt z przypaleń?

Nieocenionym produktem okazuje się… cytryna. Na tiktokowym profilu Healthfood możemy zobaczyć ciekawy trik na szybkie czyszczenie grilla bez szorowania. Wystarczy przekroić na pół cytrynę, wewnętrzną część zamoczyć w soli, a następnie przetrzeć ruszt, aż zejdzie z niego cały brud. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na czyszczenie grilla. Przydadzą ci się produkty z kuchni

Innym sposobem na doczyszczenie grillowego rusztu jest użycie folii aluminiowej. Wystarczy zwinąć ją w kulkę i przetrzeć ruszt, aż do starcia zanieczyszczeń. Świetnie sprawdzi się również soda oczyszczona, którą należy posypać ruszt, a następnie z wilgotną ściereczką ściągnąć zaschnięty tłuszcz i resztki jedzenia. Jeśli mamy do czynienia z naprawdę dużymi zabrudzeniami, receptą jest mieszanina wody, octu i odrobiny płynu do naczyń. Należy przecierać nią ruszt za pomocą szorstkiej strony gąbki, aż do ściągnięcia zanieczyszczeń.

Więcej o: