Zamiast wyrzucać, włóż do lodówki. Sińce i cienie pod oczami przestaną być problemem

Cienie lub worki pod oczami to powszechnie występujący kłopot, z którym boryka się wiele kobiet. Zamiast kupować drogie kremy i specyfiki, można poradzić sobie z tym problemem z pomocą domowych sposobów.

Wokół oczu skóra jest bardzo cienka i delikatna, dlatego tak ważna jest jej właściwa pielęgnacja. Czasami przyczyny powstawania cieni pod oczami mogą być prozaiczne, czasem jednak świadczą o chorobie. Podpowiadamy, w jaki sposób walczyć z cieniami i workami pod oczami za pomocą domowych sposobów.

Zobacz wideo Osad z herbaty? Plamy z sosu? Usuniesz je bez problemu dzięki produktowi, który masz w kuchni

Dlaczego powstają cienie i worki pod oczami? Przyczyn jest kilka

Istotną rolę w kwestii cieni i worków pod oczami odgrywa genetyka. Z racji tego, że skóra wokół oczu jest cieńsza niż w innych miejscach, naczynia krwionośne prześwitują, tworząc szare zasinienia. Powodem ich powstawania może być także stres, przemęczenie lub zwykłe niewyspanie się, ale także mogą być efektem alergii, zapalenia skóry lub anemii, więc jeśli pojawiły się nagle, warto skonsultować się ze swoim lekarzem. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

Jak zniwelować cienie pod oczami? Wypróbuj ten sprawdzony domowy sposób

Świetnym sposobem na zasinienia i worki pod oczami jest produkt, który znajduje się w większości kuchni. Otóż zielona herbata zawiera polifenole, które tonizują skórę i zwężają naczynia krwionośne, a co za tym idzie, pomagają w zwalczaniu sińców pod oczami. 

Na tiktokowym profilu Nakedpoppy widzimy, że zamiast wyrzucać torebki po herbacie, warto więc zrobić z nich okład. Wystarczy zaparzyć dwie torebki i odcisnąć nadmiar płynu, a następnie schłodzić je w lodówce przez około 20 minut. Po upływie tego czasu przykładamy torebki na powieki i trzymamy od 5 do 15 minut. Zabieg można powtarzać codziennie na oczyszczoną z makijażu skórę. 

Więcej o: