Spryskaj ramy okienne tą mieszanką. 4 składniki pozbędą się brudu i plam

Dbanie o czystość ram okiennych jest niezwykle istotne. Plastikowa powierzchnia szybko ulega zabrudzeniu, a czasem może nawet przybierać żółtą barwę, co daje nieprzyjemny dla oka efekt. Na szczęście problem można zlikwidować prostym sposobem. Wystarczy to, co większość z nas ma w kuchni.

Podczas mycia okien nie należy zapominać o wyczyszczeniu również i ram okiennych. Powierzchnia wymaga regularnej pielęgnacji i starannego czyszczenia. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że po pewnym czasie umycie zabrudzonej, zażółconej ramy okiennej może nie być już takie proste. Kiedy sklepowe specyfiki nie mogą podołać działaniu, wypróbuj ocet i inne produkty z kuchni. Powierzchnia na nowo zalśni czystością, a po brudzie, plamach i kurzu nie będzie śladu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Spryskaj ramy okienne octem, a efekt cię zaskoczy. Działanie jest bardzo łatwe

Ramy okienne z plastiku szybko pokrywają się brudem i nieestetycznym osadem. Nie każdy wie, że duży wpływ ma na to dym z papierosów, osiadający kurz, a nawet i deszczówka. Na szczęście problem można rozwiązać prostym w przygotowaniu roztworem na bazie wody i octu. Co należy zrobić?

  1. Połącz w naczyniu 1 szklankę wody, 1/3 szklanki octu, 2 łyżki soku z cytryny i kilka kropel płynu do mycia naczyń.
  2. Gdy mieszanka będzie gotowa, przelej ją do butelki z rozpylaczem.
  3. Wstrząśnij pojemnikiem, spryskaj obficie ramy okienne i odczekaj kilka minut. 
  4. Wyszoruj ramy okienne miękką gąbką, a później przetrzyj je mokrą ściereczką. Dzięki temu usuniesz nadmiar produktu.

Czyszczenie ram okiennych nie wymaga stosowania mocnych specyfików ze sklepu. Delikatna powierzchnia szybko mogłaby ulec uszkodzeniu, dlatego ocet jest dużo lepszym rozwiązaniem. Oprócz efektu czystości okazuje się, że zapach octu skutecznie odstraszy komary, ćmy, muchy i pająki, które przez otwarte okiennice latem często próbują przedostać się do mieszkań.

Czego nie lubią komary? Przegonisz je stosując te produkty

Okazuje się, że zarówno komary, jak i inne owady, których staramy się unikać nie znoszą niektórych zapachów. Oprócz octu dobrą metodą jest położenie przy oknie plasterków cebuli, czy kilku pokrojonych ząbków czosnku. Produkty, choć ludziom często pomagają podczas przeziębienia, skutecznie odstraszą żyjątka, które w mig poszukają sobie innych miejsc do zamieszkania.

Więcej o: