Wyczyściłem mikrofalówkę produktem za 2 zł. Znajdziesz go w każdym sklepie. Efekt? Olśniewający!

Jeśli w twojej mikrofalówce znajdują się brud i przypalone resztki jedzenia, to podpowiadamy, jak wyczyścić to urządzenie przy pomocy domowych produktów. Jednym z nich jest niezastąpiona soda oczyszczona.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy w pośpiechu nie przygotowywał ulubionego dania w mikrofalówce, umieszczając go na fabrycznym, obrotowym talerzu. To niesłychanie pomocne i praktyczne urządzenie wykorzystujemy niemal codziennie, dlatego dbanie o jego odpowiednie czyszczenie i higienę jest bardzo ważne. Nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Prosty sposób na czyszczenie mikrofalówki. Pomogła soda oczyszczona

We wnętrzu mikrofalówki bardzo często znajdują się resztki przypalonego jedzenia, przez które zapach wydostający się z urządzenia potrafi być nieprzyjemny. Postanowiłem, że nadszedł czas, aby porządnie wyczyścić mikrofalę. Oczywiście mogłem sięgnąć po chemiczne detergenty ze sklepowych półek, jednak postanowiłem wypróbować domową metodę, która okazała się być świetna.

Na początku odłączyłem urządzenie od dopływu prądu. Po wyciągnięciu obrotowego talerza dokładnie go umyłem, po czym odstawiłem do wyschnięcia. Potem przyszedł czas na samą mikrofalówkę. Do niewielkiej miseczki wsypałem trzy łyżeczki sody oczyszczonej, a następnie dodałem dosłownie kilkanaście kropel wody. Z produktu powstała lepka maź, która po nałożeniu na gąbeczkę posłużyła mi jako domowy produkt czyszczący. Na koniec przetarłem mikrofalę suchą szmatką i z powrotem zamontowałem jej talerz.

Największą zaletą omawianego triku jest jego... cena. Soda z pewnością znajdzie się w wielu schowkach gospodyń domowych, ale jeśli by jej zabrakło, można dostać ją w praktycznie każdym sklepie za kilka złotych.

Alternatywa dla sody. Równie skuteczna

Innym sposobem na uporanie się z brudną mikrofalówką jest użycie soku z cytryny. To specyfik, którego najbardziej pożądaną właściwością jest działanie antybakteryjne. Ponadto taki sok świetnie poradzi sobie z niekorzystnym zapachem. Wystarczy, że wnętrze mikrofali dokładnie umyjemy roztworem wody i cytryny o proporcjach 5:1 (w łyżeczkach), po czym całość przetrzemy suchym ręcznikiem papierowym.

Więcej o: