"Dumna bezdzietna" kobieta po 30-tce mówi wprost: Wolę przyjaźnić się z osobami, które nie mają dzieci

Danni Duncan określa siebie "dumną bezdzietną kobietą po 30-tce". Mówi wprost, że nie widzi siebie w roli matki i woli otaczać się osobami, które nie mają dzieci. W jednym z postów w mediach społecznościowych wyjaśniła dlaczego. Jej argumenty nie spodobały się rodzicom.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Decyzja o dziecku to decyzja na całe życie. Niektóre kobiety nie widzą siebie w roli matek i świadomie rezygnują z macierzyństwa. Nie ma w tym niczego złego, jednak temat wciąż budzi kontrowersje. Przekonała się o tym Danni Duncan — blogerka, która publikuje treści na Instagramie jako "dumna bezdzietna". W jednym ze swoich wpisów przyznała, że woli otaczać się osobami, które tak jak ona, wybrały bezdzietność i wywołała dyskusję.

Zobacz wideo Dzieci mówią, co to jest miłość

"Wolę przyjaźnić się z osobami, które nie mają dzieci"

Danni stwierdziła, że posiadanie w gronie przyjaciół osób, które są rodzicami, jest w porządku, ale sama woli spędzać czas z ludźmi o podobnym podejściu do życia. Jeszcze zanim pojawiły się komentarze pod nagraniem, blogerka wiedziała, z jakimi reakcjami się spotka. "Zawsze, gdy o tym mówię, ludzie reagują w ten sam sposób" - stwierdziła.

Jej podejrzenia się potwierdziły. W sekcji komentarzy internauci pytali, dlaczego posiadanie przyjaciół, którzy mają dzieci, jest złe. Zarzucali, że swoją wypowiedzią dyskryminuje rodziców. Pochodząca z Nowej Zelandii Danni wyjaśniła, że ma wielu przyjaciół, którym służy rodzicielstwo, a poza tym sama w przeszłości pracowała z dziećmi. 

Wydaje mi się, że nie do końca rozumiecie to, że ktoś wybiera życie bez dzieci, żeby nie otaczać się dziećmi. Kiedy znajomi wokół mają potomstwo, po prostu coś nie gra

- wyjaśniła. Dodała też, że zorganizowanie spotkania z przyjaciółmi bez zobowiązań jest łatwiejsze. "Wspaniale byłoby nie musieć dostosowywać się do godzin układania dzieci do snu, posiłków czy odbierania ich ze szkoły" - stwierdziła.

"Mamy wolą zadawać się z mamami"

W sekcji komentarzy wiele osób się z nią zgodziło. Niektóre internautki pisały, że ich przyjaciółki po urodzeniu dziecka, nie mają już dla nich czasu. Inne przyznawały, że to zupełnie normalne, że chcemy mieć przyjaciół, z którymi mamy coś wspólnego. Jedna z komentujących przyznała: Mamy również wolą zadawać się z mamami. "Gdyby to rodzic stwierdził, że musi znaleźć przyjaciół, którzy mają dzieci, bo wszyscy dookoła są bezdzietni, nikt by się nie oburzał" - dodała kolejna użytkowniczka TikToka. 

Więcej o: