Masaż twarzy ogórkiem kiszonym podbija sieć. Dermatolożka: Nie jest to tak szalone, jak się wydaje

W sieci roi się od urodowych trików, a niektóre z nich wzbudzają wiele kontrowersji. Niedawno hitem TikToka stała się metoda pielęgnacji twarzy z użyciem kiszonego ogórka. Czy smarowanie twarzy kiszonką ma sens?

Najnowszy trend Tik Toka polega na pocieraniu twarzy ogórkiem. Zwolennicy masażu twarzy kiszonką uważają, że trik może przynieść wiele korzyści dla naszej skóry. Czy to prawda?

Zobacz wideo Kiszonki: bogactwo smaku i zdrowia nie tylko zimą

Czy kiszonki są zdrowe? Odżywiają nas nie tylko od wewnątrz

Każdy z nas wie, że kiszonki są bardzo zdrowe dla naszych jelit, a dodatkowo wzmacniają układ odpornościowy. Zawierają bakterie kwasu mlekowego i szereg witamin z grupy B, witaminę C, A, E, a także magnez, cynk, potas i wapń. Sok z kiszonek świetnie działa również na kondycję naszych włosów, paznokci oraz skóry. Jednak, czy wystarczy jedynie jeść kiszonki, aby osiągnąć efekt? Na tiktokowym profilu Bohomedspa widzimy masaż twarzy wykonywany kiszonym ogórkiem i chociaż wydaje się to dziwne, dermatolodzy uważają, że wcale nie jest to złym pomysłem. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Dermatolożka o stosowaniu kiszonek na twarz. "Nie jest to tak szalone, jak się wydaje"

Film miał być żartem, lecz wiele osób zaczęło testować tę metodę pielęgnacji twarzy. Nie ma naukowych dowodów, które udowadniałyby, że kiszony ogórek ma wpływ na kondycję skóry, ale dermatolożka i profesorka z Uniwersytetu Yale, Christine Ko, uważa, że sok zawarty w kiszonych warzywach może sprawdzić się w oczyszczaniu, tonizowaniu i usuwaniu martwych komórek skóry, dzięki zawartości kwasu mlekowego. — Rzeczy z kwasem pomagają na trądzik, więc teoretycznie może nie jest to tak szalone, jak się wydaje — powiedziała w rozmowie z "Daily Mail". Warto jednak pamiętać, że metody nie można stosować zbyt często, ponieważ nadmiar kwasu może wywołać zaczerwieniania lub wywołać stany zapalne — Na rynku istnieją produkty, które są testowane na skórze, więc jeśli miałabym wybrać, wolałabym użyć kosmetyku niż ogórka lub soku z kiszonek stosowanych na twarz — dodaje Ko.

Więcej o: