Jak uratować skrzydłokwiat? Wsyp do wody i podlej roślinę. Znów bujnie zakwitnie

Niektóre rośliny nie są zbyt wymagające do uprawy. Pomimo tego często zdarza się im chorować lub marnieć. Dowiedz się, jak uratować skrzydłokwiat, aby znów zachwycał bujnymi liśćmi i kwiatami. Jedyne czego potrzebujesz to łyżka nietypowego produktu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zauważyłaś, że twój skrzydłokwiat zmarniał? Jest na to sposób. Wystarczy skorzystać z triku, który znały już nasze babcie. Dowiedz się, w jaki sposób zadbać o roślinę, aby znów bujne zakwitła. Przepis na domowy specyfik jest banalnie prosty.

Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże ci zadbać o rośliny. Sprawdź jak!

Jak uratować skrzydłokwiat? Zadbaj o korzenie i liście rośliny dzięki temu produktowi

Jeśli skrzydłokwiat zmienił barwę liści lub widocznie zmarniał, nie czekaj, aż jego stan się pogorszy. Od razu zabierz się za ratowanie rośliny. Jednym z najlepszych domowych sposobów na polepszenie zdrowia kwiatu, jest domowy nawóz. Przygotujesz go dzięki żelatynie. Produkt, którego zwykle używamy w kuchni. Idealnie sprawdzi się w takich sytuacjach. Wzmacnia nie tylko liście, dzięki czemu odzyskują swój naturalny głęboko zielony kolor, ale także ma pozytywny wpływ na system korzeniowy rośliny. Co więcej, dzięki wysokiej zawartości azotu, żelatyna przyspieszy rozwój skrzydłokwiatu. Jak przygotować domowy preparat? 

Przepis na środek z żelatyny jest banalnie łatwy. Potrzebujesz zaledwie jednej łyżki produktu. Wsyp ją do gorącej, ale nie wrzącej wody. Całość dokładnie wymieszaj. Po rozpuszczeniu środka poczekaj, aż wywar ostygnie. Następnie rozcieńcz specyfik trzema szklankami letniej wody. Tak przygotowanym preparatem podlej roślinę. Jeśli po tygodniu jej stan zdrowia nie ulegnie poprawie, ponownie zastosuj ten zabieg

Skrzydłokwiat - pielęgnacja. O tych zasadach musisz pamiętać

Nikt nie chce, aby ich rośliny podupadały na zdrowiu. Czasami jednak nawet drobne błędy w pielęgnacji mogą mieć zły wpływ na ich rozwój. Jak odpowiednio zadbać o skrzydłokwiat? Aby bujnie zakwitł, musisz pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim nie zapominaj o temperaturze, w której kwiat czuje się najlepiej. Jest to około 20 stopni Celsjusza.

Kolejnym ważnym punktem jest odpowiednie miejsce na uprawę rośliny. Nie stawiaj jej na parapecie. Zbyt intensywne działanie promieni słonecznych może sparzyć jej liście. Zamiast tego najlepiej jest ustawić skrzydłokwiat na półce, szafie, lub na innej powierzchni, do której dociera rozproszone światło. Latem, podlewaj roślinę dwa razy w tygodniu, zimą rób to tylko raz na siedem dni.

Więcej o: