Rozpuść produkt za 2 zł i podlej ogórki. Będziesz zbierać je skrzynkami. "Na pewno skorzystam"

Chcesz w tym roku zebrać obfite i dorodne plony? Podlej ogórki domowym nawozem, który kosztuje około 2 zł. Dzięki niemu warzywa urosną zdrowe, jędrne i duże, a ty będziesz w tym sezonie zbierać je skrzynkami.

Nie musisz kupować chemicznych, kosztownych nawozów, by zebrać obfite plony. Do nawożenia ogórków doskonale sprawdzą się domowe sposoby, a potrzebne składniki możesz mieć już w kuchni. Sprawdź, jak przygotować dwa skuteczne roztwory, dzięki którym wyhodujesz duże i dorodne ogórki.

Zobacz wideo Sposób na ogórki małosolne z torebki foliowej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozpuść w wodzie i podlej ogórki. Domowy nawóz sprawi, że zbierzesz obfite plony

Sprytnym sposobem na domowy nawóz do ogórków podzieliła się użytkowniczka TikToka z profilu @warzywa_u_kasi. 10 gramów świeżych drożdży należy rozpuścić w litrze ciepłej, lecz nie gorącej wody. Gdy roztwór przestygnie, można od razu podlewać nim sadzonki ogórków. Nawóz z drożdży doskonale sprawdzi się też do podlewania innych warzyw i roślin, również tych domowych oraz balkonowych. Jak często należy stosować drożdże do podlewania? Warto robić to regularnie przez cały sezon, jednak nie częściej niż raz na dwa tygodnie, by uzyskać zadowalające efekty. Jakie? Ogórki będą rosły obfite, a do tego duże i dorodne.

Nawóz ze świeżych drożdży spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród użytkowników oraz użytkowniczek TikToka. Jedni przyznają, że stosują ten trik już od jakiegoś czasu, a inni nie mogą doczekać się, aż w go wypróbują.

Podlewam tak od lat wszystko, nawet szklarnie.
Można opryskiwać też rośliny. Pomidory, róże, w sumie wszystko.
Dziękuję za radę. Na pewno skorzystam.
Dziękuję, nie wiedziałam.

Nie tylko drożdże do podlewania ogórków. Świetnie sprawdzi się też soda oczyszczona

Obfite plony można zebrać także po zastosowaniu domowego nawozu z dodatkiem sody oczyszczonej. Opakowanie tego produktu prawdopodobnie masz już w domu, a jeśli nie to kupisz je w każdym sklepie spożywczym za około 2 zł. Jak "dokarmić" sadzonki ogórków naturalnym sposobem? Podpowiadamy.

Opakowanie sody oczyszczonej (80 g) rozpuść w dziesięciu litrach wody i podlej ogórki. Dzięki temu będą rosły jędrne, duże, a plony wyrosną naprawdę obfite. Proces ten powtórz po dwóch tygodniach, a po kolejnych czternastu dniach zmień nieco proporcje roztworu. Tym razem, podczas ostatniego nawożenia, przygotuj 60 g sody i rozpuść ją w 10 litrach wody. Jeśli masz taką możliwość, dodaj także trzy krople jodu. Gotowym roztworem podlej ogórki, a w sezonie zaowocują dorodnymi okazami.

Więcej o: