Weź wieszak i owiń go ścierką. Ten banalnie prosty trik ułatwi ci sprzątanie

Niewiele osób przepada za sprzątaniem. Bywa czasochłonne, a przeprowadzane nieregularnie sprawia, że przed nami pojawia się nie lada wyzwanie. Na szczęście nie brakuje sprytnych trików, które w znaczny sposób usprawnią ten proces. Jak w prosty sposób pozbyć się kurzu z trudnodostępnych miejsc?

Wiosna to czas zmian. Nic dziwnego, że wraz z jej nadejściem wiele osób decyduje się na gruntowne porządki. Nie tylko zmieniamy garderobę na lżejszą, a zimowe ubrania oraz akcesoria chowamy głęboko w szafach, ale często także przeorganizowujemy sobie całą przestrzeń i dokładnie szorujemy wszelkie powierzchnie. Jak poradzić sobie z kurzem w trudnodostępnych miejscach?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Jak sprzątać szybko i skutecznie? Skorzystaj z domowych trików

W sieci znajdziesz wiele niezawodnych metod, które w znaczny sposób ułatwiają proces sprzątania. Co zrobić, aby w trakcie porządków nie tracić czasu? Przede wszystkim ustal grafik, który pomoże ci się zorganizować. Oprócz tego sięgaj po naturalne środki do czyszczenia, takie jak soda oczyszczona, ocet czy kwasek cytrynowy. Są skuteczne, a przy tym niedrogie. Większe porządki warto przeprowadzać w czwartek lub piątek, by w pełni móc cieszyć się wolnym weekendem. Korzystaj z nietypowych trików, które ułatwią ci sprzątanie. Jeden z nich znajdziesz poniżej.

Sprytny trik na kurz w trudnodostępnych miejscach. Wymieciesz go jednym ruchem

Jak pozbyć się kurzu i brudu z  trudnodostępnych miejsc, jak np. szpary między meblami czy żebra kaloryfera? Jeśli nie chcesz bawić się w skomplikowane zabiegi, a pod ręką nie masz odpowiedniej szczotki, z pomocą przyjdzie sprytny trik. Potrzebujesz jedynie ściereczki lub ręczników papierowych oraz cienkiego wieszaka. Owiń go materiałem, a jeśli spada, przytwierdź dodatkowo taśmą lub gumką recepturką. W razie potrzeby możesz zwilżyć ścierkę środkiem do czyszczenia. Następnie wsuń konstrukcję w miejsce, gdzie zalega kurz. Teraz wystarczy jeden zdecydowany ruch, by skutecznie go wymieść. Później, w zależności od stopnia zabrudzenia, możesz po prostu wytrzepać lub wyprać ścierkę. Ręczniki papierowe wyrzuć do kosza. 

Jak utrzymać porządek w mieszkaniu? Postaw na drobne zmiany

Jeśli nie jesteś fanką porządnych, całodniowych porządków postaw na regularność i z pozoru drobne czynności, które możesz wykonywać w "międzyczasie". Mowa m.in. o przecieraniu umywalki i lustra, gdy rano myjesz zęby, chowaniu butów, z których nie będziesz korzystać w bliskim czasie zaraz po powrocie do domu, czy wkładaniu naczyń do zmywarki po każdym posiłku. Poświęć ok. 15 minut dziennie na drobne ogarnianie przestrzeni, a z pewnością sprawisz, że w mieszkaniu będzie czyściej i schludniej niewielkim nakładem pracy i czasu.

Więcej o: