Ziemiórki zaatakowały rośliny? Jedno warzywo wystarczy, aby wytępić szkodniki

Insekty potrafią być prawdziwym utrapieniem każdego sympatyka roślin. Owady potrafią w krótkim czasie znacznie zaszkodzić uprawom. Jednymi z najbardziej irytujących muszek są ziemiórki. Domowe sposoby poradzą sobie z nimi bez większego problemu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się ziemiórek? Poznaj sprawdzone sposoby na irytujące insekty. Dzięki tym prostym trikom zwalczysz owady bez większego trudu. Nie tylko zaoszczędzisz czas, ale i pieniądze. Każdy z myków będzie kosztował cię zaledwie kilka złotych.

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Ziemiórki - zwalczanie. Domowe sposoby są na nie niezwykle skuteczne

Jeśli zauważyłaś drobne muszki na roślinach uprawianych w domu, od razu zajmij się tym problemem. Ziemiórki potrafią w krótkim czasie znacznie zaszkodzić kwiatom. To właśnie przez nie liście i łodygi mogą zżółknąć, czy nawet zbrązowieć. Jak pozbyć się ziemiórek? Jest na to banalny sposób. Ten trik sprawdzi się także w walce z muszkami owocówkami.

Czego potrzebujesz do walki z ziemiórkami? Niezbędne są tylko dwa składniki. Pierwszym z nich jest czosnek. Rozgnieć jedną główkę warzywa, po czym włóż ją do słoika i zalej dwoma szklankami wrzątku. Poczekaj, aż napar przestygnie. Rozcieńcz preparat niewielką ilością wody, a następnie przelej go do butelki z atomizerem lub spryskiwaczem. Spryskaj nim zainfekowaną przez szkodniki powierzchnię. Resztę płynu możesz wykorzystać do podlania rośliny. Powtarzaj proces co 4-5 dni. W ten sposób pozbędziesz się zarówno dorosłych osobników, jak i larw.

Pułapka na ziemiórki. Ocet i płyn do mycia naczyń skutecznie pozbędą się owadów

Kolejnym sposobem na ziemiórki jest domowa pułapka. Do jej stworzenia potrzebujesz trzech łatwodostępnych składników. Na wstępie wlej wodę i odrobinę octu do małej miseczki. Zapach kwasu zwabi insekty w sidła. Następnie do mieszaniny dodaj kilka kropel płynu do mycia naczyń. W ten sposób zmniejszysz napięcie powierzchniowe wody. Ziemiórki, które dostaną się do miski, nie będą mogły już z niej wyjść.  

Więcej o: