Co się stanie, jeśli włożysz różę do ziemniaka? "Próbowałam tego już kilka razy"

Czy istnieje prosty sposób na rozmnażanie róży? Według internetowych trików możesz to zrobić przy pomocy... ziemniaka. Warzywo w połączeniu z kwiatem może dać naprawdę zaskakujące efekty. Na czym polega ten sposób i czy naprawdę działa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jednym z popularnych trików na rozmnażanie róż jest użycie ziemniaka. Bogate w minerały warzywo ma pomóc kwiatom w szybszym rozwoju systemu korzeniowego. Czy jednak ten sposób naprawdę działa? Użytkownicy TikToka są podzieleni w tej kwestii.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Jak rozmnożyć krzewy róż? Włóż kwiat do ziemniaka

Według użytkownika @creative_explained jednym z najprostszych sposobów na rozmnożenie róży jest zasadzenie jej w ziemniaku. Wystarczy, że utniesz łodygę jednego z kwiatów na długość około 20 centymetrów. Od razu włóż go do wody. Następnie chwyć za małego ziemniaka i wydrąż w nim płytką dziurę. Usuń końcówkę łodygi róży, a następnie pozbądź się gałązek znajdujących się najbliżej naciętego miejsca. Zetrzyj dół szypułki i zrób mały otwór dzielący ją na pół. Pamiętaj także o usunięciu góry rośliny. Tak przygotowany kwiat zanurz w miodzie i włóż do ziemniaka. 

Nietypową sadzonkę umieść w doniczce napełnionej do połowy ziemią. Następnie zasyp całość podkładem, tak, aby róża była dość dobrze ustabilizowana. Według tiktokera ziemniak zapewni róży niezbędną do wzrostu wilgoć, a miód przyspieszy jej rozwój. Czy ten trik jednak naprawdę działa? W komentarzach możemy przeczytać wiele różnych opinii.

Skorzystali z triku na róże. Wyrosły im ziemniaki

Sprawdzając komentarze pod materiałem wideo, natrafimy na wiele trafnych uwag i obserwacji osób, które skorzystały z tego triku. Wielu z nich twierdzi, że sposób po prostu nie działa. W odpowiedzi przychodzi sam twórca wideo, który zachęca do ponownego wypróbowania tego sposobu.

Spróbowałam i to po prostu nie działa

- napisała jedna z użytkowniczek.

Spróbuj ponownie. W moim przypadku się sprawdziło

- odpisał tiktoker.

Dla wielu osób sposób zaprezentowany przez popularnego twórcę przyniósł zaskakujący efekt. Zamiast róży, w doniczce zaczęły rozwijać się ziemniaki. Z tego powodu, kilkoro komentujących zasugerowało, aby po prostu nie wykorzystywać do triku warzywa. Sam miód i odpowiednie przygotowanie kwiatu powinny dać zamierzony efekt.

Po prostu nie używajcie ziemniaka.
Próbowałam tego już kilka razy. Za każdym razem kwiaty obumierały. Zamiast tego mogę teraz zająć się uprawą ziemniaczków.
Ten sposób działa, ale nie potrzebujesz ziemniaka. Wszystkie inne sztuczki przedstawione w wideo naprawdę się sprawdzają.
Więcej o: