Ksiądz pochłonął je na mszy pogrzebowej na oczach wiernych. "Może głodny był"

Znany z TikToka ksiądz Piotr Jarosiewicz często tłumaczy zainteresowanym różne aspekty związane ze zwyczajami Kościoła lub po prostu odpowiada na różne pytania wiernych, którzy zwracają się do niego z wszelkiej maści dylematami. Tym razem sieć błyskawicznie obiegło nagranie, w którym tłumaczył zachowanie innego duchownego.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Nicole odeszła z sekty mormonów. Teraz edukuje na TikToku

Jeden z użytkowników popularnej chińskiej platformy zadał księdzu Jarosiewiczowi następujące pytanie: "Któregoś razu podczas mszy pogrzebowej zostało w kielichu sporo opłatków i ksiądz wszystko zjadł. Chyba ze 20. Czy postąpił słusznie?"

Odpowiedź księdza-tiktokera niektórych wyraźnie zaskoczyła. Otóż duchowny oznajmił, że wspomniany w pytaniu ksiądz zachował się prawidłowo. W opublikowanym wideo jednak postanowił szczegółowo wyjaśnić to zagadnienie.

"Kapłan ma za zadanie spożyć to, co zostało"

Na wstępie zaznaczył, że nie powinno się w tym kontekście używać zwrotu o treści "zostało sporo opłatka". Dlaczego? Według kapłana z TikToka, zgodnie z wiarą katolicką powinno się mówić "ciało Chrystusa".

- Ośmielę się poprawić, że 'zostało w kielichu (...) pana Jezusa sporo" - powiedział. W odniesieniu do pozostałości użył też określenia "komunikanty".

W momencie, gdy nie mamy tabernakulum, czyli miejsca, w którym możemy przetrzymać Najświętszy Sakrament, to coś z tym Najświętszym Sakramentem mamy za zadanie zrobić. Kapłan (...) ma za zadanie spożyć to, co zostało

- wyjawił duchowny.

Ksiądz wszystko spożył, żeby nic nie zostało, a później wypuryfikował. Więc, jak najbardziej

- dodał.

Pod opublikowanym filmem wypowiedziało się wiele osób. "Głodny może był" - napisał żartobliwie jeden z internautów, odnosząc się do postępowania opisanego księdza.

Na pielgrzymkach często tak jest, że kilku kapłanów musi spożyć komunikanty, ponieważ pozostały
Kiedyś służyłem, siedziałem już po komunii, ksiądz podszedł do mnie i dał mi z 10 na raz

- czytamy w niektórych komentarzach.

Niektórzy nie dowierzają zaś w tłumaczenie ks. Jarosiewicza.

Spożyć pana Jezusa, w jakich czasach my żyjemy
Czy dobrze zrozumiałam? zostało sporo Jezusa w kielichu i nie było gdzie go schować, w związku z czym musiał zostać zjedzony?

Źródło: TikTok

Więcej o: