Zamiast na nogi, załóż na głowę. Rano fryzura będzie wyglądała jak po wizycie u fryzjera

Odpowiednie przygotowanie włosów przed snem nie tylko sprawi, że będą odporne na uszkodzenia podczas pocierania o poduszkę. Dzięki temu rano będą wyglądały też jak po wizycie u fryzjera. Wystarczy, że założysz na głowę rajstopy.

W mediach społecznościowych można znaleźć wiele ciekawych filmików z trikami urodowymi. Jednym z nich podzieliła się użytkowniczka TikToka, która za pomocą rajstop sprawia, że o poranku jej fryzura wygląda fenomenalnie. Jak należy je wykorzystać? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Załóż rajstopy na głowę. Efekt, który uzyskasz ułatwi ci poranek

Amber Castoreno prowadzi profil na TikToku, gdzie umieszcza ciekawe porady modowe i urodowe. Tym razem udostępniła krótki filmik, podczas którego zakłada na głowę rajstopy. Choć z pozoru trik ten może zaskakiwać, doskonale sprawdza się w przypadku naturalnie prostych lub wyprostowanych włosów. Materiał Amber został odtworzony ponad 301 tysięcy razy, a do tego pojawiło się ponad 180 komentarzy. Jak tiktokerka wykorzystuje rajstopy do uzyskania efektownej fryzury?

Przed snem warto odpowiednio związać włosy, by uchronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą zdarzyć się podczas pocierania głową o poduszkę. Jeśli jesteś posiadaczką naturalnie prostych włosów lub często je prostujesz, zastosuj sprytny trik, który sprawi, że po obudzeniu będą idealnie proste bez odciśniętej na nich gumki do włosów. Wystarczy, że wypróbujesz trik z rajstopami, a o poranku będą zachwycać wyglądem. Zupełnie tak, jakbyś dopiero co wyszła od fryzjera. Co należy zrobić?

  1. Sięgnij po rajstopy i odetnij z nich końcówki, które zwykle zakrywają palce stóp. 
  2. Załóż rajstopy jak czepek stroną, która podczas standardowego noszenia rajstop znajduje się w pasie.
  3. Teraz podziel włosy na dwie równe części i każdą z nich włóż do jednej z "nogawek" rajstop.
  4. Chwyć dwie części włosów i zawiń je wokół głowy. Na koniec zwiąż rajstopy tak, by nie zsuwały się z włosów. W tak przygotowanym nakryciu głowy śmiało możesz położyć się spać, a rano włosy wciąż będą idealnie proste.

Zamiast związywać gumką, załóż rajstopy. W ten sposób unikniesz zagnieceń na włosach

Sposób z rajstopami, który przedstawiła Amber, rozwiąże jeden z popularnych problemów. Borykają się z nim posiadaczki prostych włosów. Jeśli nie są związane, po nocy wyglądają na zmierzwione i spuszone. Gdy jednak proste pasma zostaną związane gumką, ślad po niej się na nich nieestetycznie oznacza. Właśnie dlatego można sprytnie zawinąć je w rajstopy, by rano obudzić się z idealnie prostymi i niepoplątanymi włosami. W komentarzach pod materiałem Amber pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy przyznają, że chętnie wypróbują jej sposób.

Muszę wypróbować! Dzięki za podpowiedź.
Sprytny sposób, wypróbuję.
Działał naprawdę dobrze, czułam, że spadły mi z głowy, ale to była godzina przed wstaniem.
Więcej o: