Widzisz wstążkę przywiązaną do torebki? Nie ignoruj tego. "To antidotum na samotność"

W ostatnim czasie na ulicach można zauważyć pewien trend. Kobiety przyczepiają do swoich torebek albo wózków dziecięcych wstążkę zawiązaną w kokardę. Okazuje się, że ma ona symboliczne znaczenie. Akcję zapoczątkowała Anna Mathur, a całą inicjatywą podzieliła się na Instagramie.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Jeśli zauważysz kobietę z przywiązaną do torebki albo wózka wstążką, nie myśl, że to ostatni krzyk mody. Tak naprawdę to ważny przekaz od mam dla innych kobiet wychowujących dzieci. Pomysłodawczynią całej akcji jest psychoterapeutka Anna Mathur, która prywatnie jest mamą trójki maluchów. Kobieta postanowiła, że będzie pomagać innym mamom, bo w pewnym momencie sama potrzebowała wsparcia, a nikt nie udzielił jej pomocy. O co dokładniej chodzi w trendzie ze wstążką?

Zobacz wideo Joanna zachorowała na depresję, kiedy miała osiem lat, Natalia, kiedy rodzice się rozwodzili. Kobiety opowiadają o swoich historiach i dają nadzieję, że tę chorobę daje się leczyć

Przywiąż wstążkę do wózka. W ten sposób okażesz wsparcie

Wstążka przywiązana do wózka dziecięcego albo torebki ma symbolizować pomoc innym ludziom, którzy borykają się z problemami związanymi z byciem rodzicem. Chociaż rodzicielstwo to jedna z najwspanialszych rzeczy na świecie, jest to również stresująca i bardzo wymagająca funkcja. Dlatego ważne jest, aby mieć kogoś, z kim można o tym porozmawiać, wymienić się doświadczeniami. Anna Mathur przechodziła jakiś czas temu ciężki okres i czuła się samotna, bo nie miała nikogo, z kim mogłaby o tym porozmawiać. - Biegałam za trójką dzieci na głównej ulicy. Jedno krzyczało, a dwoje pozostawało w tyle. Czułam się całkowicie wyczerpana i walczyłam ze łzami - wyznała kobieta w rozmowie w "The Mirror". - Tak bardzo chciałam zwrócić się do kogoś w tym momencie, o dobre słowo, ciepły uśmiech lub pomocną dłoń - dodaje Anna.

"The Mum Ribbon Movement". Na czym polega ta inicjatywa?

Właśnie wtedy 37-letnia Mathur wpadła na pomysł zapoczątkowania akcji ze wstążkami. Nazwała ją "The Mum Ribbon Movement". - Problemy ze zdrowiem psychicznym matek rosną, a samotność jest ogromną częścią tego - mówiła. Kokardka oznacza chęć niesienia pomocy innym mamom. Może to być zwykłe przytulenie, rozmowa albo zaoferowanie zapasowej pieluszki. Wstążka oznacza pozwolenie na pomoc i miłe słowo. - To antidotum na samotność, porównania, podziały i strach przed odrzuceniem podczas wspierania innych - dodaje Anna. Kobieta wierzy, że inicjatywa przełamie niezręczność i niepewność związaną z podejściem do kogoś, aby zaoferować wsparcie. Kolor wstążki nie ma znaczenia.

 
Więcej o: