Darmowe loty samolotem do końca życia? To możliwe, ale pod jednym warunkiem

Czy można uzyskać darmowe bilety samolotowe do końca życia? Jest to możliwe tylko w szczególnych przypadkach. Co więcej, tę opcję oferują tylko nieliczne linie lotnicze. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać tego typu przywilej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kto jest w stanie otrzymać bilet na darmowe loty samolotem do końca życia? Przepustka tego typu przyznawana jest w naprawdę niezwykłych okolicznościach przez niektóre linie lotnicze. Tylko kilka osób w historii zostało uhonorowanych w ten sposób. Co należy zrobić, aby otrzymać gratyfikację?

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Darmowe loty samolotem. Komu przysługuje dożywotni gratisowy bilet?

Komu przysługuje prawo do darmowych lotów samolotem? Ta nietypowa "nagroda" przyznawana jest tylko przez kilka linii lotniczych. Przeloty za darmo do końca życia są przyznawane wyłącznie dzieciom urodzonym w trakcie podróży. Tego typu przypadki są niezwykle rzadkie z powodu zasad wdrażanych przez przewoźników. Zwykle, aby móc wejść na pokład po 36. tygodniu ciąży należy najpierw wyrobić odpowiednie zaświadczenie od lekarza. Jednak nie wszystkie maluchy, które przyszły na świat "w powietrzu" mogą cieszyć się darmowymi biletami.

W maju zeszłego roku, na pokładzie jednego z samolotów Frontier Airlines urodził się chłopiec. Podobna sytuacja miała miejsce podczas lotu na linii Akra (Ghana) - Waszyngton. Dzieci obu pani nie otrzymały jednak darmowych biletów.

Ostatni taki przypadek pochodzi z 2020 roku. 38-letnia pasażerka samolotu EgyptAir lecącego z Kairu do Londynu urodziła dziewczynkę na wysokości Niemiec. Pilot awaryjnie lądował w Monachium, a świeżo upieczona mama trafiła do szpitala. Linie lotnicze poinformowały o tym zdarzeniu na portalach społecznościowych, a także uhonorowały noworodka dożywotnim dostępem do darmowych biletów.

Jakie linie lotnicze przyznają darmowe bilety? Jest ich naprawdę niewiele

Wśród tysięcy linii lotniczych na świecie, tylko kilka wręczyło dożywotnie darmowe bilety. Wśród nich są m.in. wspomniane wcześniej EgyptAir, Thai Airways, Asia Pacific Airlines czy AirAsia. Niektórzy przewoźnicy oferują zamiast tego gratisowe przeloty dzieciom urodzonym na pokładzie ich samolotów, do ukończenia 18. roku życia.

Więcej o: