Rośliny odstraszające komary i meszki. Posadź je na balkonie lub w ogrodzie. Uwolnisz się od insektów

W okresie letnim, gdy nastaną ciepłe wieczory, chętnie spędzamy czas na balkonie lub tarasie, ale latające dookoła meszki i komary, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Istnieje jednak sprawdzony sposób, aby sobie z nimi poradzić.

Do walki z komarami i meszkami najczęściej używamy chemii, jednak, zamiast wydawać pieniądze na drogie specyfiki, wypróbujmy domowy sposób. Jak to zrobić? Okazuje się, że wystarczy posadzić na balkonie rośliny, które skutecznie odstraszą owady.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Jak przepędzić komary z balkonu lub ogrodu? Postaw na rośliny odstraszające

Chemiczne środki szkodzą pożytecznym owadom jak np. pszczoły, dlatego warto postawić na naturalne i ekologiczne metody. Posadzenie na balkonie roślin odstraszających jest skutecznym sposobem na walkę z irytującymi insektami. Oto rośliny, których nie lubią komary i meszki.

  • Kocimiętka — stanowi nie tylko piękną ozdobę, ale także działa odstraszająco na owady, które nie przepadają za jej zapachem.
  • Koper włoski — rośnie do metra wysokości, dlatego polecany jest dla osób posiadających większe balkony lub taras. Wymaga regularnego podlewania i kwitnie od lipca do września.
  • Lawenda — intensywny zapach wabi pszczoły, lecz odstrasza komary i meszki. Lawenda jest piękną ozdobą każdego balkonu, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i z powodzeniem można ją sadzić w rabatach, ogródkach lub w doniczce.
  • Komarzyca — charakteryzuje się długimi, zwisającymi pędami i wydziela intensywny zapach, który działa drażniąco na komary i meszki. Jest rośliną jednoroczną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Komary i meszki na balkonie. Zioła również mogą odstraszać insekty

Nie tylko rośliny mają odstraszającą moc, ale także zioła, które wydzielają nieprzyjemny dla komarów i meszków zapach. Insekty te nie przepadają za bazylią, miętą, rozmarynem i melisą. Posadź na balkonie jedno z tych ziół, a będą trzymać się od ciebie z daleka.

Więcej o: